Kritika od zdravotníkov, premiéra, Danka a SNS a konsolidačný balík. Aj tieto faktory donútili ministerku zdravotníctva k demisii. Pozícia predsedu parlamentu je stále neobsadená a HLAS o ňu zrejme odmieta bojovať.
Demisia ministerky zdravotníctva
Zdravotníctvo sa za posledný rok nijak výrazne nezmenilo, napriek sľubom HLASu a aj konkrétne pani ministerky Dolinkovej. Jej práca nebola nijako vidno, navyše ustupovala svojim neodborným koaličným kolegom z SNS. Stala sa však prvou z HLASu ktorá to vzdala. Ako prvá sa nedokázala ďalej prizerať svojej aj straníckej bezmocnosti. Predseda hlasu Šutaj Eštok to zpočiatku nejako výrazne nekomentoval, to reputácii strany vôbec nepomáhalo. Popohnať k slovám a činom ho musel až bývalý predseda, Peter Pellegrini.
Pellegriniho intervencia
Prezident sa vyjadril že ako prvú čakal demisiu inej ministerky, s najväčšou pravdepodobnosťou pani ministerku kultúry. Svojim prekvapivým zásahom prebudil predstaviteľov HLASu a dodal im odvahu zastať sa svojej kolegyne z rezortu zdravotníctva. Ukazuje to že HLAS je stále blízky Pellegrinimu, ktorý sa nedokáže pozerať ako robia rohožku SMERu aj päťpercentnej SNS.
Vzťahy s SNS
SNS si o HLAS obtiera ústa dosť často. Andrej Danko pravidelne kritizuje stranu, jej ministrov aj poslancov. Rovnako sa rozchádzajú aj v téme voľby predsedu parlamentu. Avšak na oko hodnotové rozdiely medzi HLASom a SNS pôsobia len ako divadlo. Dávajú demokratickým voličom bezvýznamnú nádej na to že sa koalícia môže rozpadnúť, pritom každý jeden z nich by za dôveru vláde zahlasoval.
Rozdiely medzi SMERom a HLASom.
Pri tejto časti by stačilo aj prázdno, nakoľko jediným rozdielom je farba loga a názov strany. HLAS dnes robí totožnú politiku ako SMER, aj keď sa stále tvária že staré časy s nimi nič nemajú. Samotní poslanci HLASu, ktorí rovnako ako voliči, uverili tomu že HLAS nie je SMER sa dnes pýtajú v čom je HLAS iný. Odpoveďou je že v ničom. Ak volíte HLAS, volíte koalíciu so SMERom. Preto sa nenechajte oklamať akože hádkami v koalícii, ani akože iným hodnotám HLASu. HLAS nepatrí na demokratické spektrum a nie je relevantným pre demokratickú a reformnú vládu.