Štát podriadený biznisu je cesta k fašizmu

Prečo dnešný "ultra-slobodný trh" nedodáva občanom dostatok slobody, zdravia, spokojnosti, bývania, vzdelania, kultúry, dovoleniek, rekreácie, pohody a dobrých ľudských vzťahov, keď všetci občania po tom nesmierne túžime? Prečo vlastne aj sloboda a spokojnosť so životom nemôžu byť produktom trhu? Skorumpovaný štát sa postupne vzdáva všetkých svojich kompetencií a regulácie, v prospech liberalizácie a súkromnej moci svetových bankárov, ovládajúcich prebiehajúcu krízu. Obávam sa, že všetky moje občianske pseudo-slobody si kupujem tiež len ako produkty trhu, za svoju povinnosť vzdať sa svojej skutočnej ľudskej slobody - byť nezávislý na svojvôli iného človeka.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)
Obrázok blogu

Čo bolo vlastne pôvodnou myšlienkou trhu v demokratickej krajine?

Možnosť spotrebiteľa slobodne si vybrať.

Ako „slobodnú trhovú voľbu" však chápem taký výber, ak nie som nútený si vybrať niečo, čo vlastne nepotrebujem alebo nechcem.

Dnes 99% občanov rieši otázku ako "zarábať". Nie žiť, ani ako byť užitočný - zarábať dnes znamená robiť nejaké záhadne vybrané činnosti, ktorých cieľom je získať "kupóny na život", zvané peniaze.

Zarábať peniaze však dnes často znamená podieľať sa na neužitočných a často nezmyselných činnostiach skorumpovaného a deformovaného systému, kde kritériom „správnosti" je iba ziskovosť definovaná nadnárodnými investormi a politikou. A skorumpovaný štát to naplno podporuje - ekonomický zisk je jediné kritérium - nie sloboda, záujmy a blaho občanov. Veď majiteľom našej štátnej správy stačí „zabezpečiť" aby boli vždy zvolení a na to im stačí podriadiť si zopár majoritných politických strán.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Trh by nikdy nemal fungovať za hranice obchodu. Len tak udrží slobodu výberu spotrebiteľa a nezájde do vydierania. Akonáhle záujmy "divokého trhu" začnú zachádzať do schopnosti manipulovať politikou, zákonodarstvom, súkromné záujmy korporácií a finančníkov sú schopné prebujnieť ako rakovina do štátnej moci. Už to nie je slobodný trh a slobodná hospodárska súťaž, ale klientelizmus, korupcia, zlyhanie demokratických princípov, často vedúce k obmedzovaniu a deformácii ľudských práv, ergo správne nazývaných ako fašizmus. Ak sú v štátnej správe záujmy súkromných skupín nadradené občianskym záujmom, začnú "ziskuchtiví" umelo vytvárať potreby a riadiť slobodné práva občanov. Ponechávajú nás, ľudí, závislých na vyfabrikovaných potrebách a tým už nejde o slobodný trh, ale o manipuláciu - vynútenú závislosť. Musíme podávať priznania, žiadať o povolenia, platiť poplatky, používať služby, vykazovať, povinne si obstarať, povinne vymeniť, povinne dať obhliadnuť, povinne dať zaručiť, povinne poistiť, povinne sa zapojiť, povinne spotrebovávať a nakoniec - najvyššia povinnosť, vynútená finančnou oligarchiou - všetci sme povinný zarábať ICH PENIAZE.

SkryťVypnúť reklamu

Slobodné uplatňovanie potrieb je možné len vtedy, ak občan na začiatku NEMUSÍ nič žiadať od súkromného sektora. Aspoň v oblasti základných životných potrieb. Nikto ma nesmie vydierať stratou prístrešia, prístupu k jedlu, vode ani energiám, ak sa mám skutočne slobodne rozhodovať, či chcem vykonávať nejakú činnosť ako prácu alebo nie. Na to tu mal byť predsa náš štát - zastupovať naše občianske záujmy, ľudské práva a naše slobody. Náš štát mal vydávať naše peniaze a nie si ich požičiavať za úrok od súkromných bankárov. Prednostné prepojenie ktoréhokoľvek politika so záujmami súkromných lobistov alebo finančníkov a nie primárne záujmov občana, považujem za velezradu! My občania sme na prvom mieste - bojujme za svoje práva mať zvrchovaný a neskorumpovaný štát, bez vplyvov bankovej a korporátnej mafie! Podporme skutočne občianske politické strany a hnutia, nie peňažný fašizmus!

Daniel Marko

Daniel Marko

Bloger 
  • Počet článkov:  50
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Mojim životným princípom sú sloboda a autenticita - právo každého človeka prežiť svoj život podľa seba, bez toho, aby mu ho určoval spoločenský systém, konvencie, alebo aj len názory iných o tom, "čo sa patrí alebo nepatrí". Neverím, že existuje niečo ako "objektívna pravda" alebo "univerzálne dobro" pre každého, alebo nad všetkými. Preto nevidím ani zmysel v hlásaní akejkoľvek "objektívnej" reality - ale v poznaní svojho vlastného vnútorného sveta a prežívania - či už vedomého, alebo nevedomého.V tomto duchu mi zmenila život postmoderná psychológia, kde sa venujem komunikačnej a hypnotickej psychoterapii v tradícii Miltona H. Ericksona. V tomto ne-objektivistickom prístupe vnímam každého človeka ako unikátnu individualitu, s jeho vlastným právom na svoju realitu a svoje videnie toho, čo je správne, dobré a dokonca aj skutočné. A preto tiež neverím v osvietené schopnosti vodcov, lídrov a politikov "objektívne" určovať správny smer nám všetkým - pretože to vieme iba MY SAMI. Zoznam autorových rubrík:  EkonomikaFilozofia životaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

225 článkov
Karol Galek

Karol Galek

115 článkov
Anna Brawne

Anna Brawne

103 článkov
Tupou Ceruzou

Tupou Ceruzou

316 článkov
Věra Tepličková

Věra Tepličková

1,074 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu