Banskobystričania-Kotlebovci, ukončime tú frašku menom priateľstvo

Písmo: A- | A+

Ráno som si prečítal, že napokon Kotleba vyhral. "Priatelia" z Fb, ktorí ste ho volili, je najvyšš čas, naše "priateľstvo" ukončiť. Nechcem sa totiž priateliť s voličmi tohto pána a mimochodom myslím, že ani váš Fuhrer by nebol nadšený tým, že sa priatelíte s človekom, ktorého starí rodičia boli určení na transport. Preto, (pre mňa vôbec nie) milí Banskobystričania - Kotlebovci, ukončime na Fb túto frašku menom "priateľstvo"... Adios!

Tento text som chcel uverejniť dnes ráno okolo piatej, keď som sa zobudil a zistil, ako sa veci majú...

Trochu som sa dospal, potom sme doma trochu upratali (+ ja v sebe) a trochu som rozmýšľal. Môj brat na Fb napísal, že ľudia z BB prvýkrát nevolili menšie zlo a rozhodli sa zvoliť to väčšie ... myslím, že mal pravdu.

Prešiel ma prvotný hnev. Rozmýšľam, čo sa to deje. Ako to, že je tu toľko ľudí, ochotných dať svoj hlas gaunerovi, ktorý okrem pár fašisticky ladených vyhlásení a pochodov a niekoľkých populistických žvástov smerom k riešeniu rómskej problematiky, nikdy nič nedokázal... po pol dni rozmýšľania som sa rozhodol svoj ranný text, určený pre Kotlebových voličov, preformulovať...

(Text hore v perexe považujte, prosím, za bezpredmetný. Toto je môj odkaz pre voličov neonacistu Kotlebu):


Milí Banskobystričania, ktorí ste zvolili Kotlebu. Chápem, väčšina z vás nemá vôbec záujem o podporu neonacistických žvástov pána Kotlebu. Ste len frustrovaní a znechutení zo všetkej tej špiny, ktorá vás obklopuje a z bezmocnosti, akokoľvek to zmeniť a z pohľadu na skorumpovaných politikov (červených i modrých) a z neriešenia pálčivých tém a z každodenných káuz... Vsadili ste teda na Jánošíka, ktorý príde a zachráni vás. Zlých strestá, nastolí spravodlivosť a konečne vám bude sveta žiť. Obávam sa, že žiadne takéto jednoduché riešenie neexistuje. Je najvyšší čas prestať hľadať záchrancu z vonku a pozrieť sa do zrkadla ... Uvidíte jediného človeka, ktorý vás môže zachrániť a urobiť šťastnými...


Adios!


Ps: Ak by predsa len čisto hypoteticky existoval na svete vami očakávaný kladný hrdina - záchranca, s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou to nebude jeden primitívny fašistický gauner..

Ps: Pôvodne som skutočne v prvom momente plánoval vyhádzať všetkých voličov pána Kotlebu z priateľov, no ak mám vo svojich úvahách pravdu, ak sú to skutočne najmä frustrovaní a nespokojní ľudia, bol by to z mojej strany len zbytočný ostentatívny výkrik..

 

Skryť Zatvoriť reklamu