ako deti...

"Ty budeš špina,dobre?" opáčil som a seriózna päťdesiatnička na mňa zvesela vycerila zuby.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (6)
Obrázok blogu

Byť špinou, teda škodlivou látkou, je v tejto hre najlepším osudom, aspoň decká tak vraveli :o). Obličky vás totiž posielajú močovodmi (rozumej karimatkami) rovno do močového mechúra - teda do stanu a tam je predsa najväčšia psina :o)

Obrázok blogu

 

Samozrejme až do chvíle, keď dá mozog pokyn, uvoľniť zvierač :o)

Obrázok blogu

 

"Presne, ako deti u nás v škole,"pomyslím si hľadiac na poskakujúci stan/močový mechúr, z ktorého sa kde-tu ozývajú výkriky, či smiech :o)

Písomka nám síce nedopadla najlepšie, nakoľko sa všetci snažili odpovedať na otázky seriózneho prednášajúceho (Králika :o)))

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

a nikto si netrúfol mu oponovať (a to aj potom, keď po nich chcel výšku žiakov, či veľkosť topánok - stačila približná :o), no výsledkom bolo poznanie, že jednou z vecí, ktoré chceme deti v škole naučiť je, že sa treba vedieť slušne ozvať, ak sa nám zdá niečo v neporiadku :o)

Omnoho úspešnejšími sme boli pri hľadaní pokladu (minimálne tak, ako naši malí predchodcovia :o). Výpočtom príkladov sme zistili: "chod na wwwspoluziaci, ci si proti, alebo sa ti to paci :o)

Obrázok blogu

tak ideme:

Obrázok blogu

A ajhľa, pred dverami kopa papierov, v ktorých je jedinou cestou na dekódovanie ovládanie slovných druhov :o)

Obrázok blogu

 

A vrahom bol samozrejme zahradník. Ale čo to meliem. Poklad bol v kvetináči :o).

SkryťVypnúť reklamu

Na spestrenie hodín sme si ukázali niekoľko akčných hier, ktoré moji malí (m)učenci doslova zbožňujú a bez ktorých by rýchlo zhasla moja hviezdna (m)učiteľská kariéra. Víťaz (lebo my sme s kolegami aj súťažili :o), vyfasoval CD s mojimi vybranými slovami (ako aj inými "pesničkami pri (m)učení pomocníčkami" :o)

Zabŕdli sme aj do neprebádaných vôd hodnotenia dyslektikov počas hodín čitania, no a vtedy sme sa tvárili fakt seriózne :o)

Obrázok blogu

"No, mládežníci, schyľujeme sa ku koncu, tak si na záver dáme ešte abecedné trenie, dobre?" Stojíme na lane a musíme sa čo najskôr zoradiť podľa abecedy, no bez toho, aby sme opustili lano (a trieme sa o stošesť :o). 

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

 

"Koniec dobrý, všetko dobré," vravím a holíčski (m)učitelia sa už usmievajú, lebo tušia :o)

"Slovné druhy hýbte sa" - sedíme v kruhu, pričom každý je nejakým slovným druhom. Keď poviem napríklad slovo "bežať", všetci, ktorí sú slovesom, sa musia posadiť na susednú stoličku a to bez ohľadu na to, či je voľná, alebo nie :o)

Obrázok blogu

Holíčania, boli ste úplne ako deti. Boli ste úžaníííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí... 

A to je koniec. Alebo, že by to bol začiatok? ...držím vám palce vo vašom inovovanom (m)učení...

Ps: Moderné vzdelávanie pre vedomostnú spoločnosť/ Projekt je spolufinancovaný zo zdrojov ESF

Dávid Králik

Dávid Králik

Bloger 
  • Počet článkov:  930
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Bývalý (m)učiteľ na I. stupni ZŠ, ktorý sa platonicky priatelí s Jonathanom Livingstonom, so Siddhárthom a hobitmi. Znamenie vodnára ho predurčuje k uletenosti všetkými smermi - hudba, literatúra, šport ... Zoznam autorových rubrík:  Moja malá fikciaViera ako ju cítimAj také sa mi staloMoje malé postrehyZo životaŽivot je krásnyMalé gramatické okienkoLogopedické okienkoRozprávky (aj) pre dospelýchMilovaťžofiuNedeľná ... veď viete : o )))Biblia očami laika : )...cestou ma vanie...šermmoje hudobné výlevyEtika u mňa v triede :o)Moja poviedkovňaPracujem ako divý :o)baška(pre mňa) zaujímaví ľudiana slovíčkoNápadníkSúťaž krátkych videíSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu