Vždy som chcela mať - kamaráta gaya

Chcela by som toho mnoho, som nenáročne náročná. A po prečítaní niekoľkých zasvätených článkov v ženských magazínoch (mesačníky na kriedovom papieri), keď som mala tak 17 rokov som prišla na to, že by som veľmi chcela kamaráta homosexuála. Ideálne opísaného, dokonale empatického, majúceho pochopenie, vycibrený štýl, podobné názory a širokú náruč. Jedného autentického gaya s večným úsmevom, nezlomným optimizmom, ktorý by tu bol pre mňa a ja by som tu bola preňho. Predstavujem si to celkom presne. Jedného dňa si kúpim špičkové tričko a dokonalé tenisky. Stretneme sa na korze a on zdesene skríkne: "Cicuš, pre Boha, tá farba Ti absolútne neladí. Mala si ma radšej zavolať so sebou, vieš dobre, že nakupovanie ti nejde."

Písmo: A- | A+
Diskusia  (92)
A keby bol ako Rupert Everret...:)
A keby bol ako Rupert Everret...:) (zdroj: www.themovieblog.com)

= Kruto úprimný, schopný povedať mi do očí hocičo. A to dnes nedokáže každý - pre toto ho budem zbožňovať

V jeden z tých povestných dní, kedy sa vám nič nedarí a padá na vás svet, sa ukáže. Pôjdeme spolu na pár miešaných drinkov, potom to roztočíme v gay bare, budeme tancom pohoršovať okolie a pritom sa bláznivo chichotať. Zapáči sa nám ten istý sexi čašník a ja ho veľkoryso prenechám jemu - však som nejaká kamoška. Potom pôjdeme domov, otvoríme si fľašu červeného vína a on mi pri svetle sviečok porozpráva všetky životné pravdy, dávkované presne tak, aby som to zvládla bez zrútenia ilúzií. Budeme už celkom slušne opití, budeme sa držať za ruky, v očiach sa nám budú lesknúť slzy a budeme sa zabávať na tom, že keby náhodou zmenil orientáciu, okamžite sa bude uchádzať o moje srdce.

SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

= Súzvuk duší, taký bude. Rovnaký, ako ja, len z tej druhej strany. Bude vedieť na čo mysllím, ako sa cítim a ako mi vrátiť úsmev na tvár

Pôjdeme sa prejsť podvečernou Bratislavou a stretneme partiu netaktných nevychovancov, ktorí si budú nahlas robiť posmech z jeho tigrovaných mokasín, obtiahnutého lesklého trička a vystajlovaného účesu. Úchytkom počujeme slová ako buzík, teploš, nahriaty...A ja sa ho zastanem, definitívne a absolútne pošlem všetkých tých ksichtov presne tam, kam patria a môjmu kamarátovi kúpim ako bolestné vkusný červený opasok.

= Úloha odvážnej ochrankyne utláčaných ma vždy nesmierne lákala. A podľa názorovej zadubenosti v nasej societe to budem môcť využiť naplno.

SkryťVypnúť reklamu

A keď sa, opäť raz, dostavia srdcové problémy, bude to práve on, kto príde a povie: "Moja, netráp sa, nestojí ti za to...Okrem toho, aj tak mal krivé nohy." A neskôr spolu budeme svorne nadávať na chlapov, zovšeobecníme ich, hodíme do jedného vreca, poriadne sa posťažujeme a potom na chvíľku vyhlásime Boj proti zlomeným srdciam. Skonštruujeme petíciu, zozbierame množstvo podpisov a pošleme ju na Ministerstvo kultúry SR, nech si tam s ňou poradia.

= Empatia na sto percent a ochota podniknúť akýkoľvek šialený nápad so mnou. Ochota vrhnúť sa do všetkého, po hlave, spontánne a najmä s neskrotným optimizmom.

SkryťVypnúť reklamu

Budeme si písať SMS-ky hocikedy, len pre to, aby sme vedeli, čo ten druhý robí. Bude fungovať telepatia a telefónne drôty sa budú žhaviť vždy v rovnakom čase. Budeme spolu zbožňovať špagety, počúvať latino rytmy. Bude mať rád Almodóvara - pre to, že súc gay, sa najlepšie vžíva do sveta gayov. A spolu v kine nenápadneme naraz vytiahneme papierovú vreckovku pri gýčovej romantickej scéne. Budú ho dojímať práva zvierat, detí a národnostných menšín a ja ho budem podporovať pri písaní plamenného prejavu za zastavenie atómového reaktora...

Keď ho nájdem, dám vám isto vedieť. Zatiaľ ma aspoň nechajte veriť tomu, že môj kamarát gay je z mäsa a kostí.

Marína Dobošová

Marína Dobošová

Bloger 
  • Počet článkov:  86
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Španielsko, Pedro Almodóvar, flamenco, špagety s kečupom a výborná káva. Momentálne Indonézia. Na dlhšie.Weather Reports Zoznam autorových rubrík:  El mundo/Il mondo/The World/SVQue viva Espaňa!SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Anna Brawne

Anna Brawne

104 článkov
Lucia Nicholsonová

Lucia Nicholsonová

207 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

91 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

10 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu