Schizofrénia Smeru, obdivovateľ diktátorov Blaha

Včera sa v pléne NR SR odohralo čosi naozaj absurdné: opoziční poslanci Vášáryová, Šebej, Bugár, Osuský, ja a pár ďalších sme za prítomnosti ministra zahraničných vecí Lajčáka obhajovali zahraničnú politiku vlády, zatiaľ čo poslanci Smeru Blaha, Číž a Gabániová nám za to nadávali do neoliberálov, neokonzervatívcov a vojnových štváčov, ktorí rinčia zbraňami. Na balkóne sedeli viacerí diplomati pôsobiaci v Bratislave a znôšku nezmyslov z úst predovšetkým kolegu Blahu si pozorne zapisovali.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (36)

Včerajšia diskusia o zameraní zahraničnej politiky na rok 2015 prebehla v celkovo pokojnejšej a vecnejšej atmosfére a obišla sa bez vážnejších osobných invektív, čo je pokrok oproti minulému roku. Materiál vypracovaný MZVaEZ a prezentovaný ministrom Lajčákom aj s piatimi prioritami je dokument, ktorý som vzal na vedomie a hlasoval som spolu s viacerými opozičnými kolegami ZA. V porovnaní s minulým rokom minister ešte viac akcentoval ekonomickú diplomaciu a služby občanom.

Prekvapila ma relatívne krátka rozprava a predovšetkým skutočnosť, že ústne sa do nej prihlásili už len traja poslanci, vrátane Ľuboša Blahu. S jeho názormi som často konfrontovaný na zahraničnom výbore i na Facebooku, takže ma už nemá čím prekvapiť. Doteraz mi však nejde do hlavy, ako môže človek, ktorý obhajuje proletárskych diktátorov Moralesa a Chaveza a za svoj idol považuje Che Guevaru, ktorý osobne zavraždil niekoľko ľudí a priamo zodpovedá za popravy stoviek Kubáncov (zdroje sa v počtoch líšia, uviedol som tie najkonzervatívnejšie odhady), predsedať Výboru pre európske záležitosti.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ak by Blaha behal po rôznych marxistických konferenciách ako akademik, alebo aj radový poslanec, mali by ho za milého sčítaného exota. No on sa podujatí často zúčastňuje ako predseda parlamentného Výboru pre európske záležitosti, čiže reprezentuje Slovenskú republiku. Jeho verejne prezentované názory robia Slovensku hanbu a sú nezlučiteľné s oficiálnou zahraničnou politikou Slovenska.

Blahovo velebenie ľavicového extrémizmu v rôznych mutáciách od gréckej Syrizy až po španielsky Podemos vo mne vyvoláva vážne otázky, ako by asi vyzeralo Slovensko na jeho obraz, ak by nebodaj začal jeho vplyv v strane Smer ďalej rásť.

SkryťVypnúť reklamu

Najkurióznejšia je schizofrénia Smeru vo veci sankcií voči Rusku. Od žiadneho poslanca Smeru som nepočul, že by ich schvaľoval, naopak, niekoľkí voči nim ostro vystúpili a premiér ich tiež spochybnil. Jedným dychom však Slovensko za sankcie v Bruseli zahlasovalo. To samozrejme nebránilo poslancom Smeru v rozprave relativizovať anexiu Krymu, hovoriť o Ukrajincoch ako o fašistoch a zo všetkého samozrejme obviňovať mocenské záujmy USA.

Čistá schizofrénia, celé zle.

Juraj Droba

Juraj Droba

Bloger 
  • Počet článkov:  73
  •  | 
  • Páči sa:  29x

Optimista, ktorý verí, že Slovensko vie byť lepšie. Cestovateľ. Platonický športovec. Otec veselého deväťročného chlapca. Zástanca slobody a zodpovednosti. Predseda Bratislavského samosprávneho kraja. Zoznam autorových rubrík:  BratislavaNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

277 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu