Trhy su velke, obrovske, aspon ja ich prejdem vzdy len raz, lebo vratit sa spat uz nemam sil. Casto si ani nepamatam, kde sa hladany stanok presne nachadzal... Unasa ma prud ludi. Tlacenica, masa ludi, hlava na hlave... vyberte si. Ale najdete tu naozaj vsetko. Od klincov, kladiv, riadu, ovocia, oliv a cerstvych ryb, cez sukne, pulovre, rifle, topanky, ponozky, az po obrusy, zaclony a deky skutocne asi vsetko co vas napadne. Asi len nevesty si tu saty nevyberu! Ponuka sa vam krasny obraz farieb a casto si idem krk vykrutit, co je pri dalsom stanku. Nikdy neviete. A striedaju sa aj vone, predstavte si mix cerstvych ryb s koreninami, olivami a teraz aj cerstvo pecenymi gastanmi.

Metlu? Tanier? Sprchovy gel? Ozaj si nic nevyberiete?
Nakupy na trhu trvaju dlho. Stretnete priatela, znameho, suseda... a neprehodit s nim kus reci by bol prehresok voci ucte. Aspon zakladne, zo slusnosti Ti kanis? Kala? (Ako sa mas? Dobre?) povedat treba. Okrem stretnuti vas "zdrzuje" aj dohadovanie cien s predavajucim. Hlucne vykrikuju so vsetkych stran , aby vas prilakali. Niektori maju radi vyjednavanie, a dohodnete sa na lepsej cene, inych neprehovorite ani keby co bolo. Teda myslela som si to, kym som sa na jedneho pekne neusmiala.

Chobotnicku? Krevetku? Inu potvorku? (cena za 1kg/8 E)

Ryby jeme 4 - 5x do tyzdna a najlepsie mi chutia pecene sardely (na obr. tie najmensie rybicky) s citronovou stavou. Obsahuju vela fosforu, dolezity prvok pre zdrave zuby a kosti.

Vsetko je samozrejme cerstve!

Vyberiete si rybu, a ked chcete, tak aj ocistia a narezu. Ja som kupovala filety, ano tam tie vzadu, co sa mi uz chystaju. (cena za 1kg/12 E)

Mandarinky (1kg/1 E) pradavaju zasadne so stopkami a listami, vydrzia tak dlhsie cerstve.

Banany (1kg/ 1,50 E), pomarance (1kg/1 E)

Fantasticke olivy! Samozrejme vzdy s kostkou a cerstve! (cena za 1kg od 3,5 - 4 E podla druhu)

Orechy, lieskovce, kesu, mandle... gastany. Tie som kupila kilo za 5 Euro.

Cukriky karamelove, jahodove, cokoladove, zele... ake mate najradsej?

Moja parketa, cajiky a liecive bylinky, pre mna v netradicnom baleni. Cena jedno balenie za 1,50 Euro.
Na trhu som okrem ryb a gastanov kupila tri kila mandarinok, tri kila pomarancov, kilo bananov, bylinkovy caj a tekvicky (vysmazane na olivovom oleji chutia fantasticky!). Liter mlieka stoji 1,50 Euro, jogurty podobne od 0,50 az 1 Euro. Chlieb a pecivo cca 50 centov. Na nakupe som minula 60 euro. Priemerne mesacne zarobky, ktore som zistovala v mojom okoli a podotykam, ze zijem v mensom mestecku, kde je priblizne 50 tisic obyvatelov:
casnik 600 Euro
uradnici 1500 Euro
ucitelka, policajt od 1200 Euro
lekarnik 1500 - 3000 Euro
D.J. 40 - 50 Euro jedna diskoteka
predavacka od 800 - 1000 Euro podla trzby
riaditel priemerne 4000 Euro