“Najnovšia“ sovietská vírusová hitofka na internete

Je to už pár mesiacov, čo sa na youtube objavilo nenápadné videjko so starou nahrávkou sovietskeho speváka z roku 1966. Interprét, Eduard Chiľ, vo videoklipe spieva pieseň s názvom „Som šťastný, že sa konečne vraciam domov" (v originále „ , , , ..."). Spomínaná pieseň, ktorej speváka pomenovala mladá generácia ako „Trololo", alebo tiež „Trololo man", sa stala obrovským hitom v Amerike a následne sa táto horúčka preniesla späť do Ruska.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Na tom by ešte nebolo nič extra zaujímavé, keby Chiľ za celých 2 a pol minúty naozaj aj spieval nejaký text. Celý vtip je v tom, že daný čas vypĺňajú „slová" ako „Ááááá, la la la la, ohohóóó, lo lo lo lo ...". Pritom človek sa počas piesne vôbec nenudí a mimický prejav speváka musia, bezpochyby do morku kostí, závidieť Rowan Atkinson spolu s Jimom Carreym.

Samozrejme pôvodne mala pieseň aj zmysluplný text - o kovbojovi, ktorý sa rúti na svojom mustangovi domov cez celú prériu ku svojej milej Mary, ale schvaľovacej komisii sa zdalo nie príliš „sovietske", aby vznikol hit o čomsi americkom. A tak autori piesne vyhodili celý text a nahradili ho ohókaním a lalákaním. Dielko v hŕbe iných piesní upadlo rýchlo do zabudnutia, veď aj sám Eduard Chiľ naspieval kopec iných pesničiek, a na svetlo ho znovu vytiahli až neznámi recesisti, ktorí tento starý videoklip zavesili na youtube. Veľmi rýchlo sa stal jedným z najpozeranejších a najrôznejšie verzie tohoto videa si pozrelo dokopy asi 20 miliónov ľudí. Jeho fansite na facebooku má takmer 32 tisíc členov.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pieseň samotnú nie je vôbec ľahké zaspievať, keďže spevák musí mať hlasový rozsah 3 oktávy. Eduard Chiľ - penzista, má momentálne kopec pozvánok od svojich nových amerických a kanadských fanúšikov, ktorí vytvorili peňažnú zbierku a pozývajú ho na turné po severnej amerike. Sám Chiľ sa v interview vyjadril,že ho nový zvýšený záujem veľmi teší a skutočne zvažuje, že ponuku od američanov príjme.

Nakoniec dodám, že dielko, ktoré zaspieval Chiľ sa veľmi ponáša na niekoľko starších piesní z raných 60tych rokov v prevedení Muslima Magomajeva, Valerija Obodzinského, či dokonca na staré americké scat-songy z medzivojnového obdobia. Autori piesne pre Chiľa sa určite pri tvorbe „nechali inšpirovať". :)

SkryťVypnúť reklamu

A samozrejme pár linkov :

http://trololololo.ru/

http://trolololololololololol.com/

http://lurkmore.ru/Trololo

http://knowyourmeme.com/memes/trololo-edward-hill-russian-rickroll

Dokonca ruský telekanál TNT vytvoril reklamný šot v "trololo" hudobnom prevedení (záver šotu znie : Pocíť naše Trololo) :

http://rutube.ru/tracks/3180286.html?v=6a80d18f2b0893eae2b53efede95e2d4

Dusan Jurena

Dusan Jurena

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

rozvíjajúci sa architekt vo veľkom meste Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu