Bytové spoločenstvá a ostatní...

Pred 15-imi rokmi sa mesto zbavilo svojich bytov predajom ich obyvateľom. Napriek nízkej cene za tieto byty, rôznym ponúknutým výhodám pri odkúpení ich nájomníkmi, veľmi rýchlo zisťujem, že tak mesto urobilo len a len účelovo. Nedokázalo sa starať o svoj majetok a tak túto zodpovednosť prenieslo (ako aj množstvo iných) na bedrá svojich občanov, ktorých nutnosť bývania a vidina tzv. lacného odkúpenia bytu priviedla k ich vlastníctvu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)
revitalizácia
revitalizácia (zdroj: mirof)

Bytový fond starého Sídliska Píly spravoval Bytový podnik nezodpovedne, domy sa do vlastníctva spoločenstiev dostali so zdevastovanými spoločnými priestormi ,rozvodmi plynu, vody a kanalizácie, zoxidovaným elektrickým vedením v čase ukončenia svoje životnosti. Rozbité okná pivníc a v drevených rozrušených rámoch okná bytov zvyšovali náklady na teplo dodávané ako ,,odpadové“ cez PTH.a.s.Manažment z bytového prešiel do s.r.o. spravujúcej majetok mesta (spravovaný majetok mesta sa devastuje stále viac a stáva sa nepredajný) a preniesol zodpovednosť o predané domy na spoločenstvá, ako nových vlastníkov.Spoločenstvá v začiatkoch, ale väčšina aj teraz, má množstvo problémov, ktoré im sťažuje byrokracia mesta, jeho prepojenie na PTH, HBP a ENO . Napriek zastúpeniu viceprimátora v PTH a.s. si zahraničná firma vlastniaca len 49% akcii dovolí porušovať právny predpis.Nestará sa o svoj terajší majetok a ani bývalý, ktorý je už nepotrebný a často robí problémy okolitým obyvateľom.Také niečo si nemôžu dovoliť zodpovední majitelia bytov, žijúcich v spoločenstve vlastníkov bytových a nebytových priestorov. Vytvárajú si cez fond opráv financie na správu a revitalizáciu spoločných priestorov. Vedenie mesta , aj keď zo zákona má pomáhať, komplikuje život spoločenstvám,pretože si potrebuje upevňovať pevné puto, cez akcie v PTH a.s. s HBP a.s. ,ktorým je miliónovým dlžníkom.Samospráva je najväčším dlžníkom občanov mesta, ktorí žijú v týchto spoločenstvách, preto by privítali viac pomoci a ústretovosti od jeho byrokratických úradníkov.Všetci títo si neuvedomuju, že komu vďačia za svoje miesta na 4 roky. Nové vedenie, noví zamestnanci. Mesto má slúžiť svojím obyvateľom, nie je tu pre uspokojovanie potrieb koaličných ,alebo aj opozičných. Mesto, alebo každá jeho mestská časť, by mala mať len poslancov bez rôznych prívlastkov a zafarbení.No a opäť zaradia, môj 17-ý blogg,ako okrajovo politický.

Miroslav Ferčak

Miroslav Ferčak

Bloger 
  • Počet článkov:  20
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Občan mesta Prievidza,SR a EÚ.Moje webove stránky:príbehy a skutočnosti,ktoré píše (Môj)život a...http://fercak.blog.sme.sk/http://www.facebook.com/QuoVadis Prievidza Téma: Myslíte, že sa Vás to n e t ý k a? https://www.facebook.com/pages/T%C3%A9ma-Mysl%C3%ADte-%C5%BEe-sa-V%C3%A1s-to-n-e-t-%C3%BD-k-a/421079364613366?ref=hl Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu