Astra Seneca

Písmo: A- | A+

Dnes je Miroslava, mám to ako darček. Očkovali ma vakcínou značky Astra Zeneca, v čakárni som sa nedočkal, zavolali ma ako náhradníka, v podstate správne, som stále v prvej línii, teda posielajú ma tam.

Už som mal aj prvého pacienta s COVID19, moju Ivku. Mne vychádzali všetky testy PCR a Ag negatívne. 

Nuž a teraz som to dostal. Pichla ma profesionálne sestrička. Minuloročné bodnutie naštvane lietajúcim hmyzom zvaným osa, bolelo viac. Toto som ani necítil.

Ráno po prečítaní správy, že už je na výber viac vakcín, som sa potešil. Ale po telefonáte, že majú len AstruZenecu som sa napokon uspokojil, že vôbec dostanem nejakú, veď ide o rýchlosť, kvalitu posúdi telo samo.

V čakárni som sa načakal a možno aj nedočkal.

Situácia hádok vo vysokých kruhoch sa stabilizuje. Heger mi je sympatický, má ukľudňujúci hlas. Držím mu palce, nech reštart vlády zvládne.

Do leta by to mohlo byť už celkom dobré.

Zatváranie nikomu nepomáha. Depresie sa ľahko dostanú a ťažko vyvetrajú. Telo znesie veľa, ale trápi ho dnes už málokto.

Civilizácia nás ochudobňuje o každodennú tvrdú životnú realitu bitky o život.

Zeneca názov som premenoval na Senecu podvedome. Ten veru zažil bitku o život. V Ríme často riešili situácie vražedne, stačilo byť ohovorený, za čias Caligulu to netrvalo dlho.

Takže znášam to stoicky a rád pripomínam filozofa, mysliteľa, básnika, politika Luciusa Annaeusa Senecu, ktorý si na nátlak politika cisára Nera musel podrezať žily vo veku 69 rokov, avšak zanechal nám múdrosť, ktorá je aktuálna aj pre súčasné dni.

Otázka je, či múdry človek znesie urážky a neobracia sa k hnevu ako riešeniu?

Odpoveďou je, že nie je dôležité byť či nebyť niečím alebo niekým urazený, ale byť, či nebyť poškodený.

Verím lekárom, že nikoho nepoškodia a nikto sa nebude cítiť urazený, keď opustí v mene lepšieho priebehu zvrátenia pandémie, aj svoju obľúbenú stoličku.

Skryť Zatvoriť reklamu