Cestovanie niekoho baví a tak si vybaví súkromný tryskáč, práve mi jeden letel nad hlavou.
Nad hlavou mi leteli predvčerom aj dva Chinooky od Boeing, továrenská značka CH-47, asi prevážali kráľa, čo dohliadal, ako jeho vojaci u nás cvičia alebo strážia. Teraz neviem našu alebo ich slobodu?
K Zemi sa otáča ďalšia slnečná škvrna.
NASA vypočítala, kedy sa Zem stane neobývateľnou.
Sused hovorí že, on neprežije ak mu na hlavu spadne susedov dom, o ktorý sa obdarovaní majitelia nestarajú. Chodia tam len potkany a stavebné komisie, ktoré ho nechávajú padať už 100 rokov.
Neuveriteľné, čo dokáže desať minút dažďa. Viem čo dokáže žena, keď chce minúť rodinný rozpočet.
Čo dokáže pomstychtivý chlap, stačí pozerať na US prezidenta po útoku na Kapitol útočí už na celú Ameriku aj bez pudu sebazáchovy ako jedno bohaté decko. Alebo premiér Slovenskej republiky, ktorý si zobral na tlačovku gestapácke kožuchy, hoci to vyšetrovatelia s ním mysleli dobre. Keby bol dnes v base, už by neškodil občanom, čo sú z neho v neistote, hoci im sľubuje sociálne istoty s 13tym dôchodkom, ktorý však populisticky potápa celý dôchodkový systém.
Chcem dooberať čerešňu, ale už nemám síl. Dívam sa na poklad, ktorý od kila rastie, predávajú sa od 10-25 eur za kilo. Na dnu sú dobré, ale vraj ustúpi ak nežeriete nejaký čas. Či vydržíte bez piva a údeného, nevie, hádam len do Veľkej noci. Bude zasa o chvíľu, ak ju Fico nezruší v rámci konsolidácie a budovania druhého Ríma s centrom v Moskve podľa Dugina. Musíme byť ostražití, kedže ultranacionalista nevynechá nikoho, kto kedysi hovoril ruštinou alebo bol očkovaný proti Covidu, ktorý bol predsa potlačený útokom na Ukrajinu podľa nášho pesničkára Ivana Hofmanna.
Nastáva opäť obdobie sily a je jedno či je meraná v Newtonoch alebo Bitcoinoch. Do triedy prišiel bitkár, pitkár a sukničkár, ktorý sa navyše rád chvastá a predvádza svoje šiltovky a kravaty.
My neskúsení, hoci už sme niektorí aj prezretý sa musíme konečne vzchopiť, lebo baby na nás nebudú čakať, väčšina je netrpezlivá ak je vzrušená a prišiel ich čas, pomôžu si aj bez legendy Miramaxu Harvey Weinsteina. Inak čaká sa, že potopí kamoša Trumpa, ktorý je mimochodom najmocnejší muž planéty, čo sa v tomto prípade môže javiť absurdné, prečo sa tak udeje, ak chlap žene prejavil v minulosti lásku.
Tie čo tancovali v roku 2023 na festivale Supernova Sukkot Gathering sú už rozobraté a nadšenci ich odvliekli do pásma Gazy. Vraj je tam dobre, vysoké budovy, plno jedla a pitia, v tuneloch sú hororové zážitky, občas tam straší a smrad z výbuchov je neznesiteľný, keď odtiaľ lietajú rakety na Izrael. To zrejme nebude žiadna budúcnosť.
Dnes ráno 13.6.2025 letelo dvesto lietadiel v rámci operácie „Rising Lion“ na Irán, asi to Adam s Davidom vypočítal, ak nestihne zabrániť veľkým výbuchom, neprežije.
Dôvodom bolo zistenie nezvratného bodu. Od toho momentu nie je cesty späť....10-15 atómových bômb by zničilo krajinu, ktorú obetavo Židia vybudovali, aby svoj útek zo zasľúbenej zeme už neopakovali. Nebudú sedieť v kúte.
Ešte na obed telefóny s Iránom fungovali, teraz nejde nič ani internet, Irán je vypnutý.
Na Ukrajine sa tiež približujú k tomuto bodu, ale Ruská armáda ho stále posúva na Západ a toto leto rozhodne, či Rusko ofenzívou donúti Ukrajinu si kľaknúť na kolená pred polobohom Putinom alebo sa Rusko vzbúri, kedže straty na živej sile presiahli už milión.
Kamarát si kladie otázku, prečo sa niekto dnes odhodlá zabíjať nevinných, keď už všetci majú aspoň bicykel, nielen účet v banke, kde mu posielajú mzdu alebo dôchodok a na každom rohu je dnes Tuzex.
Hromadenie majetku naráža na bod, kedy už jeden človek nestíha žiť, ako sa musí o všetko starať sám, ak nechce sa vrátiť ku vykorisťovaniu človeka človekom. Bola to však pomýlená komunistická ideológia, ktorá zabila kvalitnú prácu. Uspokojovať potreby človeka, je jednoduché, narodíme sa skromne, stačí nám materské mlieko a pocit tepelnej pohody, o smrade ešte nič nevieme. Na Zemi je dnes dosť jedla a tepla, ale veľa smradu z dezinformácií.
Len neprerušiť logistiku, to je zmysel globalizácie a návratu na pevný bod z Kútov, veru aj my máme kúty. Nie je to žiaden strašiak. Kvalita sa opäť dá oceňovať, umenie je vystavené ak Šimkovičová dovolí, a ak dokáže vyrobiť dokonalé falzum busty, veľa ľudí prestane originalite rozumieť.
Škoda, že rozdelením Československa je ten rozdiel v myslení a hodnotách už taký, že kto si všimol stav Prahy v roku 1989 a v roku 2025, musí zírať ako sa tam obecné veci kvalitne rozvíjajú, dokonca už potlačujú zákonom aj propagáciu komunizmu nielen fašizmu. Konevova socha sa sťahuje z Prahy Ficovi na úrad vlády, ktorému sa krvavé režimy čoraz viac páčia.
V ekonomike sa Čechom musí dariť, keď dokupujú zlaté rezervy zverejnili 45 ton a ceny bývania rastú rýchlejšie, ako by sme si predstavovali v roku 1986, ked za tú istú nehnuteľnosť bez údržby dostanete dnes hodnotu 30x viac. Kupec sa nájde, ale je vytrieskaný z peňazí a nemá na údržbu.
Z biedy dňa ma vždy vytrháva Jarda Dušek, ktorý bosý ponúka hyperboly alebo katastrofy v rozhovoroch, ktoré nás majú pobaviť, čiže potešiť.
Pekný deň piatoček prajem všetkým pozitívne naladeným pred definitívnou zmenou vykosťovanej Ústavy podľa pani Lexmann.