Dá sa žiť apoliticky pane Havel?

Písmo: A- | A+

Kamarát si prečítal pár mojich blogov a všetky sú vraj o politike. Vždy po dokončení pár slov, čo by nemali zostať nevyslovené a nenapísané, mám pokušenie zaradenia, už nie politika, už je to len o zábave.

Zmenili nám podmienky, je tu nový textový editor, vraj lepší pokročilejší. Prijímam, čo môže človek robiť, stále niekto o nás bez nás. Jednotlivec je slabý. Preto žijeme v komunitách, kluboch, spoločenstvách, mestách ktoré nezadržateľne kumulujú ľudský potenciál. V začiatkoch pokroku mi pomohli, mal som písmenka rozhádzané. Vymenili sme si s odborníkmi pár mailov, nakoniec to bolo zlé nastavenie prehliadača Edge, ponúkal preklad jazyka mimo rodného. Takže som chvíľu nerozumel ani rodnému. Po pár konzultáciách sme to vyriešili a som späť.

Salamandra z Dubnej Skaly
Salamandra z Dubnej Skaly (zdroj: Miro Ferkl)

Pokračujem v skúšaní či to ešte pôjde, písať čo len jeden blog a pokiaľ možno apoliticky.

Obrázok mi prešiel. Spomienka na Salamandru, ktorá sa na mňa prišla pozrieť pred desiatimi rokmi, či som našiel nejakú hubu, ktorá by ma neotrávila. Nechala sa fotiť, je fakt krásna.

Ale konštatujem, že sa nedá žiť bez politiky. Hoci politiku chápem, že politiku robí len málo ľudí, ktorí si aj myslia, že sú politici.

Podvečer prišiel jeden sused na 40 ročnej motorečke Čezete 175. Mal ju aj môj spolužiak a kedže kedysi kdesi som sa ponáhľal, odviezol ma na nej. Spomienka zastavenie pochválenie, ako ju sused udržal. Hovorí že ju má z druhej ruky, už udržanú. Vedeli sme pekné a dobré veci vyrábať. A dodáva" Havel nám to zrušil, celé slovenské strojárstvo". Hm, ale toto robili v Čechách dodávam, Česká Zbrojovka Strakonice. Oni si tam nechali aj výrobu tankov, v Plzni dodáva on. Ja, nekecajte, Havel s tým už nič nemal. Prakticky to tu zrušil Gorbačov, keď prestali do ZSSR vyvážať našu výrobu tankov, hovorím ja. On mi neverí, veď bol pri tom, keď to tu v Martine Havel tvrdil. To už bola len labutia pieseň, opakoval vec, ktorá bola dávno rozhodnutá v roku 1988 uznesením ÚV KSČ. Na to vyšla jeho priateľka a hneď do nás, že ona nemá rada politiku, že ona sa o nič z politiky nezaujíma. Odchádzam, nebudem im kaziť pekný letný večer. Lož zostáva lžou a Láska nevíťazí ani nad tou nenávisťou. Stále je tu vinník iba Havel, šíri sa Slovenskom. A to sme sa chceli konečne zabávať a žiť, opekať barbecue, ako to provokatívne robili za železnou oponou, všetci na Západe.

Skryť Zatvoriť reklamu