Slovenská čierna

Čierna je elegantná farba, vždy si spomeniem na dvoch ľudí. Môjho deda, ktorý radil otcovi keď si mal kúpiť auto.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Prvé auto. Keď auto, tak čierne vyhlásil dedo rezolútne. A mama môjho spolužiaka, pred promóciou. Šaty zásadne čierne, tie sa dajú využiť vždy a všade, napokon ich vždy človek potrebuje aj na poslednej ceste, hovorí spolužiak odovzdane počúvajúc dobré rady mamičky.

Lekár dáva na vedomie, že vírus už nerobí rozdiely. Je pri tom osobne, na príjme s COVIDom sú teraz všetci do radu, bez výnimky. Neočkovaní, raz očkovaní, dvakrát očkovaní, prekonali, prekonali chorobu aj boli očkovaní, mladí, bez rizika, starí s rizikom. Informáciu zdieľa jeden akoby platený troll, neveriacky pozorujem, ako tomu stavu víťazoslávne tlieska. Čomu preboha a prečo?!

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Do toho hlúposť a arogancia, potýčky v obchodoch akoby bol opäť nedostatok, pritvrdenie polície, politik v opozícii otvorene burcuje k občianskej vojne, čo ho skryto vytočili do biela ako Gorilu dva. Už dlho nepil Colu, ale cvičí ako blázon. Chce byť a biť, vieme prečo!

Vyzerá, že mladá posila, mu stav prenikania do dôverných spisov neposilní.

Trhy šalejú, zvyšuje sa deficit, rádovo pribúda nedostatkový sortiment, čaká sa aj dva mesiace.

Ceny letia do výšky. Predáte a už nič nekúpite. Brzda tiež zvyšuje ceny. Banky zatiaľ dávajú. Zbavujú sa peňazí, investujú do kryptomeny. Neuveriteľný trh, keby bol aspoň vidieť a mince mohli v mešci cengať. Žobravý klobúk asi vymrie.

Skryť Vypnúť reklamu

Bilancujete život a zisťujete, koľko máte okolo seba zbytočností. Tie si veru na druhý breh neodnesiete. Sily ubúdajú a ste radi, keď ráno ešte niečo bolí a vidíte východ slnka.

Márnosť víťazí pri spomienke na študenta, teda žiaka "v ľudovej" ktorý robil postupové skúšky, a prepadal nielen sociálnou sieťou. Stál na katedre pred nami, svedkami pokusu o vedomosti v totálnom „bezvedomí“. Až som sa hanbil, že fakt nič nevie a nikdy vedieť nebude.

Politička si urobila prieskum, ako sa nedať zožrať potkanom. Nuž pokusne ho nikdy nekŕmiť, inak zlenivie, nielen jeho mozog. Že vraj učiť sa a načo. Veď aj to Leninovo heslo 3x sa učiť bol nezmysel, vymysleli ho, keď už nežil.  Za života, všetkých rozbíjal svojím buričským talentom s jediným heslom. Teror nikdy nebol, nie je a nebude mojím spôsobom boja. Samozrejme, bolo to klamstvo. Hnusné, ale vraj má stále svojich priaznivcov, najmä tam kde stoja ešte jeho pomníky na slávu večnú všetkým táborom s ostnatým drôtom a večnými teplákami. Farbu si vyberte, aj tak vybledne za dvadsať rokov, čo bola povinná sadzba trestu za rozvracanie socialistickej republiky a neinformovanie o skazenosti výroby tovaru.

Skryť Vypnúť reklamu

Nuž verte, jedine príroda nás vylieči, porazí túto "mafiu", keď z čiernej po požiari urobí zelenú. Prichádza nová generácia čipu, pozor tento už bude geniálny! Vyrobí v tele vakcínu priamo podľa krvného obrazu a nezabudne informovať vládu, len mu nesmú vypnúť elektriku a Facebook.

Miroslav Ferkl

Miroslav Ferkl

Bloger 
  • Počet článkov:  209
  •  | 
  • Páči sa:  39x

Nie je to predsavzatie, je to pokušenie a žiadosti mojich priateľov, aby som konečne začal písať, skúsme! Zaoberám sa nehnuteľnosťami, oceňujem, riešim stavebné problémy, poruchy, dozorujem stavby, sprostredkúvam predaj, nákup, prenájom, poradím-poslúžim-kým doslúžim! Ešte slúžim, článok o dôchodku dosiahol rekordnú čítavosť. Ak by nám za tieto blogy platili, možno by ten dôchodok, bol aj znesiteľnejší.Ospravedlňujem sa za chyby v textoch, ak sa vyskytnú a ja som ich doteraz neopravil. Redakcia je vážna a časovo náročná práca. Ak nenapíšeme svoj názor, neexistujeme. To je pocit, ktorý ma napadol, keď som si prečítal posledný rozhovor pre slovenské média s Fedorom Gálom v "N"ku. Mal by byť v učebniciach. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu