Galéria Santa Fe

Keď niekto spomenie slovo galéria v súvislosti s hlavným mestom Nového Mexika, ako prvý zvykne uviesť fakt, že Santa Fe ich má viac ako New York. Teda ak sa počet galérií prepočíta na počet obyvateľov. Bude to aj tým, že v Santa Fe žije menej ako 70 tisíc obyvateľov, ale ja aj tak dnes chcem písať o iných ako tých 200 galériach, do priestorov ktorých tu môžte na prechádzke mestom vstúpiť. O tých, ktorými sa môžte prechádzať a pritom ostať naďalej na čerstvom vzduchu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Teploty včera v Santa Fe vystúpili citeľne nad 20 stupňov, ale pocit jari, aký som si sem na zajtrajšiu konferenciu priniesol z Európy, sa tu nedostavil. Po chvíli si človek uvedomí, čím to je - nenájdete tu v týchto dňoch jediný zelený alebo rozkvitnutý strom či krík.

Obrázok blogu

Pomenovanie galéria môžte použiť v mnohých súvislostiach a určite sa hodí i na túto pasáž, ktorá lemuje najstaršiu verejnú budovu v USA - sídlo guvernérov od roku 1610. Dnes tu miestne obyvateľstvo ponúka pre turistov svoje ľudové výrobky.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu

Niekedy padlo dobre prechádzať sa v chládku, ktoré poskytujú takéto zastrešené korzá.

Obrázok blogu

Spod ich úkrytu môžte sledovať i najstarší kostol v USA - San Miguel Mission, ktorý v roku 1610 pomáhali Španielom postaviť Indiáni. Môžte, ale nemusíte.

Obrázok blogu

Jedno z najkrajších zastrešených miest sme našli na mieste, kde by sme ho čakali najmenej - na miestnom úrade.

Obrázok blogu

V sobotu ani tu neúradujú.

Obrázok blogu

Včera podvečer bol vzduch ešte stále natoľko vyhriaty slnkom, že sa nezáväzné rozhovory na terase reštaurácie Upper Crust Pizza dali viesť len v ľahkom svetri. Reč je ešte stále o mesiaci marec.

Obrázok blogu

Dnes, aj keď je nedeľa, začínajú pracovné povinnosti. Prvé sústredené rozhovory s ostatnými účastníkmi konferencie, kedy už vám nesmie byť jedno, o čom rozprávate, či starostlivá príprava zajtrajšej prednášky. Hoci toto sú práve chvíle a miesta, kedy vás práca baví najviac, ako napríklad včerajší podvečer na verande nášho hotela.

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu
Peter Frolkovič

Peter Frolkovič

Bloger 
  • Počet článkov:  83
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Matematik na Slovensku po 12 rokoch v cudzine. Do roku 2008 písal na tomto blogu vážne o veciach tak, že nebolo jasné, či to myslí vážne. Chcel záujem vzbudiť, nie uspokojiť. Zoznam autorových rubrík:  MuzikaInternetFotoletoFilmyOstatnéKaliforniaNávratNezaradené

Prémioví blogeri

Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu