Čakanie v radoch

Neznášam čakanie v radoch. Dal by som dvojnásobnú sumu oproti bežnej za to, aby som mohol prísť, zaklopať, dostať čo potrebujem a odísť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Kvôli zdokladovaniu použitia hypotekárneho úveru musím zaslať do mojej banky výpis z listu vlastníctva. To by bolo to najmenej, keby to mohlo prebiehať tak, ako popisujem na začiatku. Realita je však celkom iná. Priznávam, keď som bol na katastri prvý krát, bol som rozčarovaný. Mnohí to už asi dôverne poznáte. Ak nemáte známeho, ktorý vám popíše čo a ako presne funguje, môže sa stať, že zabijete veľa času a nič nevybavíte. Systém funguje asi takto.

Na dverách sú vypísané stránkové dni a hodiny. Ak prídete v utorok, alebo štvrok, môžete sa rovno otočiť a prísť na druhý deň. Pre tieto úrady ste tzv. "stránka" a vzťahujú sa na vás stránkové dni. V piatok sa samozrejme pracuje len do 12,00. Myslel som si, že som ostrieľaný vybavovač, keďže som tam raz už čosi úspešne vybavil na prvý krát. Poznal som aj tie klasické Murphyho poučky, napríklad, že čím dlhšie stojím v rade, tým je pravdepodobnejšie, že stojím v tom nesprávnom. Alebo, že ak sa ponáhľam k malému radu, rovno pred mojím nosom sa z neho stane veľký rad. Ale vysoko som sa precenil.

Pol hodinu pred oficálnym otvorením sa rozdávajú poradové čísla. Nabehol som teda dnes ráno, trištvrtehodinu pred začiatkom, nech sa ujde aj mne. O chvíľu z dverí vyšla pracovníčka, ktorá podala prvému stojacemu za hrsť papierikov a povedala mu nech to rozdá podľa hentamtoho poradovníka. A jeje. O hentamtom poradovníku som nevedel. Začali sa vyvolávať mená ľudí, ktorí tu boli už oveľa skôr než ja, a ktorí hlavne boli zapísaní na poradovom zdrape papiera, o ktorom som ja ani len netušil. Kdeže vetrom ošľahaný vybavovač, obyčajný zelenáč som. A tak už pol hodinu pred oficiálnym otvorením boli rozchytané všetky vstupenky do svätyne (rozumej kancelárie) a ja som nemo stál premýšľajúc čo urobím.

Nijaké podrobné návody, ktoré by popisovali kde to ako funguje, neexistujú. Radím vám čítať všetky informačné tabuľe a horlivo z nich abstrahovať všetky informácie, ktoré sa týkajú vašej záležitosti. Ale to vôbec nestačí. Platí zásada "viac je viac", teda opačná, ako sa zvykne inokedy pripomínať (menej býva viac). Pýtajte sa ľudí, ako to tam funguje, aby ste neboli prekvapení. Totiž, aj tá najmenšia nepozornosť môže mať za následok, že budete musieť odísť, doplniť si drobnosť ktorú ste zabudli, a znovu si vystáť rad. Úprimná vďaka patrí všetkým pracovníkom takýchto ustanovizní, ktorí vám dovolia, keď sa vrátite hneď, zaklopať a priamo vôjsť, ak ste si rad už raz vystáli.

Murphy sa určite musel nastáť v radoch hodiny a hodiny. Na záveru teda už len zopár jeho drobných rád, pre úplnosť.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
  • Ak dostatočne dlhú dobu stojíte na jednom mieste, vyvoláte vznik radu.

  • Ak čakáte v dlhom rade, urobia nový rad pre tých, čo stoja za vami.

  • Nevystupujte z krátkeho radu ani na okamih, ani keď si potrebujete odskočiť čo i len na chvíľu - hneď by sa z neho stal dlhý rad.

  • Pozor na tendenciu krátkeho radu predlžovať sa z opačnej strany - pred vami stojaci vpúšťajú svojich známych pred seba.

  • Krátky rad mimo budovy, znamená v skutočnosti dlhý rad vo vnútri budovy.

Vladimír Gábor

Vladimír Gábor

Bloger 
  • Počet článkov:  134
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Slobodný človek nehľadá nepriateľov. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáKomentáreÚvahy idealistoveFotoblogInternetFilozofické variácieSúkromné momentkyDrobnostiMoje myšlienky slovami iných

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu