Oddelenie ADSL od hlasových služieb - konečne?

Až mi srdce poskočilo, keď som sa dočítal správu, že Slovak Telecom bude už konečne musieť oddeliť hlasové služby od dátových. To veru je dôvod na radosť, len dúfam, že sa neradujem priskoro.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Neverím, že sa ST pripraví o príjmy z hlasových služieb, ktoré teraz nezmyslene viaže s ST DSL prípojkou. Toto rozhodnutie je síce pre Telekomunikačný úrad konečné, ale je možné sa proti nemu odvolať na Najvyšší súd. Keďže o peniaze ide v tomto prípade až v prvom rade, budem veľmi prekvapený, ak to ST neurobí.

Otázkou zostáva, čo by sa udialo s cenami za ST DSL prípojku - pre domácnosť dnes stojí 475,- Sk a keďže je povinne zviazaná minimálne so službou ST Štandard za 296,- Sk, spolu sú skutočné náklady na ADSL linku 771,- Sk (mesačne) . Ak by cena zostala na pôvodných 475,- Sk, skákal by som od radosti po povalu.

Doma máme teraz paradoxnú situáciu. Sme traja členovia rodiny, z toho jeden ešte ani nevie poriadne rozprávať. Máme 4 hlasové služby - tri mobily (jeden mobil manželka, ja jeden súkromný a jeden služobný) a jednu pevnú linku. V skutočnosti sme teda dvaja na štyri telefóny (a štyri hlasové služby).

Všetky hlasové služby od mobilných operátorov mať chceme, i keď nemusíme. Hlasovú službu od ST mať nechceme, ale musíme. Dúfam, že sa to už konečne zmení.

Vladimír Gábor

Vladimír Gábor

Bloger 
  • Počet článkov:  134
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Slobodný človek nehľadá nepriateľov. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáKomentáreÚvahy idealistoveFotoblogInternetFilozofické variácieSúkromné momentkyDrobnostiMoje myšlienky slovami iných

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu