Čo si zvolíme, to máme!

Ako už naznačuje názov, tak sa budem venovať voľbám. Čo sme my ochotní urobiť aby naše hlasy neprepadli?  To je otázka, ktorú si kladniem už niekoľko dní. A sa neviem dopátrať, či sme vôbec ochotní pre to niečo urobiť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Roky som pracoval ako terénny sociálny pracovník, kde som pracoval s rómskou komunitou. Avšak vždy, keď prišla na reč otázka " koho si volil" ? alebo " koho budeš voliť ? " , tak som sa stránil tejto témy, pretože som nechcel nikoho ovplyvňovať ale zároveň som nikomu nechcel zobrať " jeho" názor. Avšak vždy som ostal zaskočený, keď mi nejakí rómovia vraveli, že radšej zvolia Kotlebu a jeho stranu. Že oni urobia poriadok s tými, čo "parazitujú" na sociálnom systéme tohto štátu. Vždy ma to prekvapuje a vždy bude a to aj v čase týchto parlamentých voľbách. Silná volebná kampaň sa ešte len začne. A verim, že to bude ešte horšie. Žiaľ ĽSNS volia ľudia, ktorí sú unavení a frustrovaní z toho, ako náš politicky systém funguje. Každý je majster sveta, keď sa jedná o voľby. Kadžý je zrazu politický komentátor a odborník, ktorý rozumie politike. Ale čo ma neskutočne vytáča je to, že ľudia veria dezinforáciam a klamstvám šírené na sociálnych sieťach. Namiesto toho, aby medzi sebou viedli dialógy a rozprávali sa verejne, tak namiesto toho budú sedieť pred monitorom počítača a robiť zo seba hrdinu. Nuž aj to je forma, ako bojovať za svoje práva. Ale skúsme sa vrátiť späť v minulosti. Podobným prejavom ako napríklad " očistíme" náš národ od všeliakých " parazitov", ktorý zneužívajú náš sociálny systém bol často používaný v roku 1938. Avšak vždy keď prišla otázka na riešenia, tak odpovede zneli: "Vytvoríme pracovné tábory, aby sa naučili pracovať" a podobné nezmysli. A dnes to môžeme vidieť aj na prejavoch p. Mazureka, ktorý ako poslanec síce skončil, ale pracuje ako asistent poslanca v NR. Alebo Magiana, ktorý sa tvári ako najväčší macher a populista, ale volebný program ĽSNS nemá žiadne reálne riešenia. A to je smutné. Poďme do reality: 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Predstavme si, že bežný uchádzač o zamestnanie príde do firmy alebo spoločnosti, ktorá ponúka voľné pracovné miesto. Žiaľ uchádzač na pracovný pohovor musí predložiť okrem CV a motivačného listu aj výpis z registra trestov. Preto sa pýtam, či je toto vôbec fér voči nám, nám bežným smrteľníkom. Aj keď sú všetci poslanci VOLENÍ NAŠÍMI HLASMI, my nemáme toto právo si od nich pýtať? Ako je možné, že učitelia musia raz za x rokov odovzdať aj uplný odpis z registra trestov? Myslím si, že by bolo fér aby aj nami volení poslanci predkladali úplný výpis z registra trestov, Prečo? Pretože ak chceme žiť v krajine, ktorá má byť slušná a férová voči nám ostatným, tak by to malo byť byť aj voči politikom. Mali by pred voľbami odovzdať aj úplny odpis z registra trestov všetkých svojích kandidátov. Predsa je nemysliteľné, aby za nás rozhodovali ľudia, ktorý majú záznam v registri trestov a zastavali by funkcie ako napr. Socialne veci a rodinu, MV SR, a pod. Avšak keď dopustíme, aby sme si zvolili ĽSNS tak nech nám pomáhajú všetci svätí.

SkryťVypnúť reklamu

Preto vás prosim aby ste si veľmi dopodrobna preštudovali každý jeden volebný program. A začnime hlavne od seba. Lebo od seba dokážeme meniť túto krajinu k lepšiemu a slušnému Slovensku. Síce malými krokmi ale predsa! 

Robert Géza

Robert Géza

Bloger 
  • Počet článkov:  11
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som mladý človek, ktorý vníma krásu okolitého sveta. Som snívač. Snívam o krajine, kde si budeme všetci rovní. Bez ohľadu na farbu, vek, postavenie.... Zoznam autorových rubrík:  Sociálna PrácaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu