Môžu všetko a nemusia nič. Sú mladí rozmaznaní?

Môj dobrý známy sa nedávno snažil nájsť do reštaurácie kuchára. Bez úspechu. Je to príbeh, ktorý sa v hlavnom meste opakuje stále: všetci zháňajú kuchára, čašníka, robotníka, no nikoho nevedia nájsť.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (75)

Stránka profesia.sk sa hemží ponukami o zamestnanie, aj uchádzačov je dosť, ale podnikatelia nevedia nikoho zamestnať. Kde je problém? Kam sa podeli všetci schopní záujemcovia o prácu? Vyrástla nám tu snáď generácia neuplatniteľných ľudí?

V rámci vzdelávania, ktoré robíme na odborných školách, chceme pripraviť žiakov na trh práce. Preto sledujem, čo zamestnávatelia chcú a za posledných 10 rokov som sa zúčastnil viacerých pohovorov. A zatiaľ čo pohovory rok čo rok prebiehali rovnako, ľudia na druhej strane stola sa postupne menili. Postupne začali mať vyššie nároky na mzdu, už nechceli pracovať dlhé a krátke týždne, začali žiadať voľné víkendy a iné výhody a to aj napriek tomu, že mnohí z nich nemajú dostatok skúsenosti. Nevyrástla nám generácia neuplatniteľných ľudí, len možno náročnejších.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Obvykle sa označuje Generácia Z. Nazýva sa aj iGeneration, pre jej využívanie internetu a technológií. Podľa mňa je toto Zlomová generácia. Je to generácia, v ktorej sa nemení len komunikácia a využívanie technológií, ale v ktorej sa lámu hodnoty a prístup k životu. Tvoria ju ľudia, ktorí sa narodili do relatívneho pohodlia, do obdobia bez vojen a do obdobia slobody a hojnosti. Práca pre nich nie je nevyhnutnosťou. Bývajú u rodičov, nemajú vysoké náklady a keď treba, postará sa o nich štát. Napriek tomu sú ambiciózni a vedia, že majú množstvo možností a naučili sa vyjednávať.

Ak teda pracovný trh čelí celej generácii ľudí, ktorí chcú voľné víkendy, vyššie platy, nemajú dostatok skúseností z praxe a zároveň nepotrebujú robotu urgentne – čo možno urobiť? Budeme čakať, že veľká skupina ľudí zmení svoje hodnoty a priority? Alebo to bude naopak a trh práce sa naraz prispôsobí im? V našich školeniach na odborných školách sme vždy pripravovali mladých ľudí na trh práce. No stále mi vŕta hlavou: Nemali by sme to začať robiť naopak? Nemali by sme začať pripravovať trh práce na mladých ľudí?

SkryťVypnúť reklamu

Sú mladí ľudia skutočne rozmaznaní a majú prehnané očakávania? Alebo sme my strnulí a neochotní vyvíjať sa s dobou? Vo svete, kde je stále viac dverí otvorených, než zatvorených, práca nie je vzácnosťou. Každý potenciálny zamestnanec môže bez námahy odísť pracovať do zahraničia. Možno za rovnakých podmienok a ďaleko od domova, ale s vyšším platom. Nie je preto na čase, aby trh práce, podnikatelia a zamestnávatelia začali udržiavať krok s novou generáciou, kým všetci neutečú za hranice? Pre zamestnávateľa znie zmena fungovania, organizácie práce či pracovnej doby desivo. Ale je tu vôbec iná cesta?

SkryťVypnúť reklamu

P.S: Môj známy šéfkuchára napokon našiel. Samozrejme musel ustúpiť a dať mu voľné víkendy a pracovný režim podľa jeho požiadaviek. Prispôsobí sa raz rovnako celý trh práce, alebo odolá a nátlaku mladých ľudí aj naďalej?

Branislav Gröhling

Branislav Gröhling

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  100
  •  | 
  • Páči sa:  6x

10 rokov som robil školenia na stredných odborných školách a prepájal ich s praxou. Snažím sa školstvo zlepšiť a v Bratislavskom kraji som ako poradca župana urobil „malú reformu školstva.“Som poslanec NR SR za SaS.Podporte ma na www.facebook.com/branislav.grohlingViac o mne na stránke www.grohling.sk Zoznam autorových rubrík:  školstvoNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu