Branislav Gröhling
Politika Gröhling odpovedá Ficovi na list
Fico mi poslal list. Chce zrušiť víkendové politické relácie, lebo sa tam vraj šíri nenávisť. Toto posielam ako odpoveď.
Exminister školstva, poslanec NR SR, člen školského výboru, bývalý poradca pre školstvo na BSK. Vyše 10 rokov som robil vzdelávanie na odborných školách, kde sme na školy prinášali najlepšie poznatky z praxe. Venujem sa školstvu, spoločenským a liberálnym témam, mám rád kávu (ristretto), dobré jedlo, príležitostne aj dobrý rezeň. ☕️🍝🍗 Zoznam autorových rubrík: školstvo, Nezaradené, Súkromné
Fico mi poslal list. Chce zrušiť víkendové politické relácie, lebo sa tam vraj šíri nenávisť. Toto posielam ako odpoveď.
Tu je stručný odpočet práce na ministerstve školstva za 2,5 roka.
Tvoji kolegovia nevoliči prevalcovali eurovoľby aj voľby do VÚC. Môžete to urobiť aj v sobotu v parlamentných voľbách.
„Na východe nič nie je.“ „V Bratislave sa nežije skutočný život.“ Smerácke citáty, ktoré ukazujú ich mentálny svet aj postoj k vlastným voličom.
Novú reklamu Smeru ste určite aj vy pozerali s dojatím a slzou v oku. Bola taká pôsobivá a emotívna, až by sa patrilo zareagovať na niektoré vyjadrenia premiéra z tohto spotu.
Kto môže robiť asistenta učiteľa? To je celkom dôležitá otázka pri toľko diskutovanej inklúzii detí so špeciálnymi potrebami.
Príbeh z krajiny, kde sa minula jedna miliarda na informatizáciu: 80-tisíc učiteľov má dokázať svoju bezúhonnosť a nikto nevie ako.
Nedávno som sa stretol s prípadom dieťaťa s aspergerovým syndrómom, ktoré chodilo do školy a v rámci toho malo byť integrované.
Koho by ste zachránili z horiacej budovy – malé dieťa alebo 1000 embryí v mrazničke? Pýta sa istý populárny status.
Každý mesiac odíde z Bratislavskej župy viac ako stotisíc eur na niečo, za čo sa doteraz platiť nemuselo.
Je tu nový školský rok a s ním prichádza večná téma – Koľko musia rodičia platiť za bezplatné vzdelanie svojich detí? A prečo rodičia platia tak veľa zo svojho?
Obchodníci používajú slovo „zadarmo“ ako marketingový trik, ktorým spotrebiteľov presviedčajú, že robia výhodný nákup, hoci je to presne naopak.
S reformou školstva netreba čakať na ministerstvo. Dokazujeme, že v školstve sa dajú presadiť zmeny aj na nižšej úrovni.
Každý politik to vie, ale žiaden to nechce povedať. Máme priveľa škôl a málo žiakov. Ale vybrať dve školy a povedať, že by sa mali zlúčiť, je niečo, čoho sa všetci boja.
Niektorým učiteľom sa plat zvýši o 76 eur, väčšine o 5 až 13 eur. Prináša to návrh zákona od vládnych poslancov.
Angličtina nebude povinná. Ministerstvo tvrdí, že takto prinesie podporu jazykov. V skutočnosti prináša len chaos.
Ministerstvo ruší kreditový systém, ale princíp necháva rovnaký. Učiteľ musí naháňať príplatky, aby mal obstojný plat.
Ministerstvo školstva, ktoré má zlozvyk prideľovať milióny aj podivným firmám, odmietlo kontrolu. Vraj ju nepotrebuje.
Voľbou Čaputovej podľa jedného biskupa vraj cez 870-tisíc ľudí zhrešilo. Na kresťanskú vlnu naskakujú aj politici. Kádrujú na kresťanov a nekresťanov.
Zrušený IVP, konflikt so SAV, prepadnutých 100 miliónov eurofondov, neudelené vianočné odmeny, zrušená povinná angličtina a novinka – folkloristika. Ohliadnime sa za tým, čo ministerstvo (ne)robilo v tomto vraj „prelomovom“ roku.