Miškov urobil SKOK! K lepsiemu?

Písmo: A- | A+

Tak nám vznikla nová politická strana. No na rozdiel od tých predošlých, mám pocit, že táto vyvoláva oveľa viac emócií. Jurajovi Miškovovi vyčítajú voliči, že stratil súdnosť, že nezvláda politický pád a preto potrebuje svoju vlastnú stranu. Myslím si, že Juraj Miškov spravil chyby (ako každý), ale nemyslím si, že založenie vlastnej strany SKOK!, je jednou z nich. Konečne sa totiž môže zbaviť nálepky politika a spraviť niečo, čo má zmysel.

Atmosféra v našom štáte hustne pri každom menšom či väčšom probléme. Ľudia majú opäť plné zuby starých politikov, ktorí sa striedavo vyskytujú v parlamente a vo vláde, rozhodujú o našich životoch, odtrhnutí pritom od reality všedných dní. Nikdy som nepochopil, ako napríklad niekto, kto v živote nezamestnal jedného človeka, kto nikdy nepodnikal, môže rozhodovať o zákonoch, ktoré sa týkajú práve podnikateľov. To je to isté, ako keď majú politici plné ústa rečí o rodine, no pritom niektorí z nich ani nemajú deti. Po „profesionálnych“ celoživotných papalášoch by Slovensko potrebovalo vládu odborníkov na jednotlivé oblasti. Niekoho, kto nebude vládnuť, ale spravovať spoločnosť. Niekoho, kto nebude arogantný a my nebudeme ovečky, ktoré sú denne ponižované vlakmi zadarmo a podplácané lacnejším plynom. Zaslúžime si konečne politikov, ktorí sa k nám budú správať ako k seberovným a zároveň nám dovolia podieľať sa na chode svojej krajiny, vypočujú si náš názor a budú ho rešpektovať.

Myšlienka Juraja Miškova, nech vyznieva akokoľvek nepravdepodobne či dokonca utopisticky, zostaviť stranu z odborníkov, nie je zlá. Preto som rozhodnutý, tak ako býva zvykom pri každej vláde, či dokonca prezidentovi, darovať strane SKOK! sto dní na to, aby predstavila svoje riešenia. Ak sa mi nebudú páčiť, môžem hľadať ďalšiu alternatívu. Nechcem ale nikoho potopiť iba preto, že v minulosti spravil nie práve najlepšie politické rozhodnutia, ktoré sa netýkali spravovania štátu, ale jeho osobnej kariéry. Ak by som totiž takto chcel odpísať každého, tak mi opäť ostanú na výber len tie isté staré tváre, na ktoré sa teraz sťažujeme. A tiež si myslím, že každý si zaslúži druhú šancu, poučený z „krízového obdobia“. 

My voliči máme úžasný dar – náš hlas. Vážme si ho. Môžeme s ním prejaviť súhlas i odpor. Nepoužívajme ho však priskoro na prejavenie názoru. 

https://www.facebook.com/strana.skok?fref=ts

Skryť Zatvoriť reklamu