Najedení, ale nevzdelaní

S padajúcimi preferenciami skúša Smer všetko. Najnovšie aj školské obedy „zdarma.“ Už sú tak mimo reality, že ani nevedia, že školstvo nie je o jedení, ale o vzdelaní.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (26)

Že tento populistický nezmysel pripadal normálny bývalému premiérovi, to chápem. Že to pripadalo normálne bývalému ministrovi školstva, ktorý je premiérom, tomu naozaj nerozumiem.

Naozaj nevie, čo v školstve chýba? Telocvične nie sú na polovici základných škôl. V septembri školám chýbal 1 milión učebníc a nemali z čoho učiť. Kvalita učebníc je zúfalá – 82 % riaditeľov sa vyjadrilo, že kvalita a dostupnosť učebníc na Slovensku sú zlé. Máme najhorší výsledok na svete vôbec. Učitelia majú žalostne nízke platy v porovnaní s inými ľuďmi s VŠ vzdelaním. Kuchárky nezarábajú ani minimálnu mzdu. Vybavenie škôl je biedne. A naši žiaci sa v medzinárodných meraniach stále zhoršujú. Najnovšie už na Slovensku zaostávajú za zvyškom sveta aj štvrtáci na základnej škole.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čo z tohto ide riešiť vláda? Nič. Prichádza s obedmi „zadarmo.“ Ani jeden zo spomenutých problémov ich netrápi. Skutočné problémy v školstve sú im ukradnuté a tak idú zaplatiť žiakom obedy za 106 miliónov eur, lebo aspoň tak si získajú nejaké hlasy. Lebo vzdelanie je dlhodobé, jeho výsledok uvidíte po rokoch (či sa vaše dieťa uchytí v živote, uživí, ale pôjde na úrad práce). Ale to 1 euro na obed uvidíte hneď.

Táto vláda nič iné nevie. Vie iba kupovať voličov. Riešenia nemá. Jej výsledky v školstve sú prinajlepšom nulové (ak nie mínusové, konkrétne mínus 300 miliónov eur, ktoré rozdala vláda schránkovým firmám na vedu a ktoré teraz zaplatí Slovensko a nie EÚ). A ani populistická rétorika už ľudí nebaví a nezískava také percentá ako kedysi.

SkryťVypnúť reklamu

A tak ostalo jediné: kupovať si voličov a uplácať ich sociálnymi balíčkami. Hospodáriť v prospech pár vyvolených, robiť z ľudí sociálne prípady a dávať im almužnu, nech sa tešia a odovzdajú svoje hlasy.

Čo na tom, že vaše deti budú nevzdelané. Hlavne nech sú najedené. A možno im za to dáte svoj hlas, aby mohli ďalšie 4 roky celé toto robiť odznova. Potom si na to po rokoch spomeňte, keď si vaše deti nebudú vedieť nájsť prácu a vy ich budete živiť z dôchodkov a pár eur, ktoré vám podhodili v sociálnych balíčkoch.

Branislav Gröhling

Branislav Gröhling

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  100
  •  | 
  • Páči sa:  8x

Exminister školstva, poslanec NR SR, člen školského výboru, bývalý poradca pre školstvo na BSK. Vyše 10 rokov som robil vzdelávanie na odborných školách, kde sme na školy prinášali najlepšie poznatky z praxe. Venujem sa školstvu, spoločenským a liberálnym témam, mám rád kávu (ristretto), dobré jedlo, príležitostne aj dobrý rezeň. ☕️🍝🍗 Zoznam autorových rubrík:  školstvoNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu