Radšej úprimný ateista než falošný kresťan

Voľbou Čaputovej podľa jedného biskupa vraj cez 870-tisíc ľudí zhrešilo. Na kresťanskú vlnu naskakujú aj politici. Kádrujú na kresťanov a nekresťanov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (49)

Neviem, čo si myslíte vy. Ale podľa mňa je jedno, či chodíte do kostola, modlíte sa doma, veríte v niečo iné alebo neveríte v nič. Podstatné je, či ste dobrý človek. A to sa nestane tak, že sa na oko prihlásite ku kresťanstvu. Mali sme expremiéra, ktorý sa k viere hlásil a krajinu nespravoval zrovna kresťansky. Ďakujem, neprosím. Oveľa horší je falošný kresťan než úprimný ateista.

Teraz nám v politike znovuzrodených kresťanov („birmovaných komunistov“) pribúda. Jeden je taký kresťan, až si na svoju vieru spomenul iba cez kampaň. V televíznej relácii nevedel vymenovať desatoro. A internet sa zabáva. Nevadí, odpusťme mu. Aj keby to vedel. Aj keby naozaj do kostola chodil deň čo deň. Nič to nevypovedá o tom, aký je človek. Prestaňme dávať znamienko „rovná sa“ medzi kresťana a dobrého človeka. V politike predsa najčastejšie vidíme, že to tak vôbec nefunguje.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Prosím, uvedomme si, že nálepky „kresťan,” „nekresťan” o človeku nič nehovoria. Za človeka hovoria jeho činy. Búšením sa do hrude a hlučným hlásením sa k viere tie činy nikto nezmaže ani nenapraví.

Branislav Gröhling

Branislav Gröhling

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  100
  •  | 
  • Páči sa:  3x

10 rokov som robil školenia na stredných odborných školách a prepájal ich s praxou. Snažím sa školstvo zlepšiť a v Bratislavskom kraji som ako poradca župana urobil „malú reformu školstva.“Som poslanec NR SR za SaS.Podporte ma na www.facebook.com/branislav.grohlingViac o mne na stránke www.grohling.sk Zoznam autorových rubrík:  školstvoNezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

3 články
Skryť Zatvoriť reklamu