Prvý pokus

V dnešnej uponáhlanej dobe, kedy každý naháňa sekundy voľného času, kedy vysoká škola nieje o vzdelaní, ale o nadobudnutom titule, kedy peniaze hýbu nepohnuteľným, žijem ja. Pozerám sa na tento svet nechápavými očami, a neviem, čo mám robiť. Na ulici vidím deti z prvého stupňa zapalovať si špaky z cigariet. Smog vo veľkomestách sa dá krájať. Vandalizmus vládne mládeži. Ale prečo? Čo sa deje s týmto svetom? Viem, nieje to len probém našej krajiny, ale očakával by som, že pri tomto počte obyvateľov by sa, snáď, niekto mohol nájsť, kto by urobil poriadok.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

V dnešnej uponáhlanej dobe, kedy každý naháňa sekundy voľného času, kedy vysoká škola nieje o vzdelaní, ale o nadobudnutom titule, kedy peniaze hýbu nepohnuteľným, žijem ja. Pozerám sa na tento svet nechápavými očami, a neviem, čo mám robiť. Na ulici vidím deti z prvého stupňa zapalovať si špaky z cigariet. Smog vo veľkomestách sa dá krájať. Vandalizmus vládne mládeži. Ale prečo? Čo sa deje s týmto svetom? Viem, nieje to len probém našej krajiny, ale očakával by som, že pri tomto počte obyvateľov by sa, snáď, niekto mohol nájsť, kto by urobil poriadok.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Tento úvod znie dosť nostalgicky. Mohlo by sa stať, že vo Vás, čitateľoch zanechá dojem, že som nejaká stará osoba, ktorá už prežila mnoho v živote a dostáva pre to nárok kritizovať. Toto nieje pravda, dokonca úplny opak je pravdou.

Som mladý muž, ktorý študuje na najstaršej a najväčšej univerzite Slovenska. A aj napriek tomu, že som mladý, vidím, že niečo nieje v poriadku. Mnoho ľudí mi hovorilo, aby som bol ticho, že si vyrobím zbytočné problémy, no mne to nedalo. Áno, som tvrdohlavý, ale mám svoju hrdosť. A teda čo vidím ako nesprávne, to za nesprávne aj označím. Iste si teraz mnohí z Vás, hovoríte: "No jasné! Ďalší mudrlant.". Nech sa páči. Pokiaľ si to myslíte, možete prestať čítať, koniec koncov, som už o svoju príležitosť ukázať sa v pravom svetle dávno prišiel. Pre tých, ktorí sú zvedaví, ako sa ukážem v druhom svetle, odporúčam tento článok dočítať.

SkryťVypnúť reklamu

Pre tých, ktorí zotrvali chcem v prvom rade poďakovať za šancu a v stručnosti napísal, o čo mi ide a prečo som vlastne tento blog zakladal.

Ako som už v tomto článku písal, hnevá ma, čo sa na ulici deje. Asi ste si všimli, že ako príklady som použil deti. Je to spôsobené tým, že i ja sám chcem byť učiteľom, teda táto téma je môjmu srdcu blízka. Neviem ako vnímate dnešných žiakov vy, no ja sa o nich v celku obávam. V prvom rade je tu problém školstva. Nemusíme si nahovárať, že funguje. Kto aspoň vie, ako taká škola vyzerá, určite dokáže nájsť aspoň jednu chybu v tomto systéme. Mojím cieľom však nieje burcovať ludí, alebo robiť niekomu napriek. Ja chcem a budem len poukazovať na probémy ktoré tu sú, ktoré treba riešiť a budem sa pokúšať navrhnúť spôsoby, ako by sa dané problémy dali riešiť.

SkryťVypnúť reklamu

Ak by som to teda mal zhrnúť do jednej vety, napísal by som ju takto: Na mojom blogu sa budem venovať otázkam, ktoré priamo alebo nepriamo súvisia so školstvom, budem poukazovať na nedostatky a pokúsim sa navrhnúť prípadné riešenia nedostatkov.

Imrich Gulai

Imrich Gulai

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Volám sa Imrich Gulai a som študentom Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave na odbore učiteľstvo akademických predmetov matematika-chémia. Zoznam autorových rubrík:  ŠkolstvoTvorivá chvíľkaZaujalo maSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu