Vy ak ešte stále hľadáte podobný priestor, skúste portál www.exil.sk
Zakladateľ tohto projektu bol (a ešte stále je) exilant Gabriel S. žijúci v Belgicku. Zhruba od augusta 2004 nájdete, ale na tejto web stránke aj príspevky iných autorov. Správcovia navyše preberajú najnovšie články (z rôznych periodík) týkajúce sa diania na Slovensku a života Slovákov v cudzine. Pri návšteve tejto stránky sa vám môže stať, že nájdete aj blogy z portálu SME. V prípade, že žijete v zahraničí (ale aj na Slovensku) , tu je pre vás ďalší priestor na aktívne myšlienkové vybúrenie sa. Alebo len zmiernenie akýchkoľvek šokov z cudziny, prípadne aj z domoviny. Veď kde inde je lepšie podeliť sa o vlastné skúsenosti zo života v zahraničí ? Predsa medzi svojimi v Komunite exilákov. Tam sa môžete postažovať na všetky svoje homesick (Choroba vyskytujúca sa u veľkého množstva vysťahovalcov.) pocity alebo uverejniť tajný recept na to ako variť v cudzine slovenské špeciality.
Exil. sk chce byť samozrejme aj virtuálnym mostom pre všetkých Slovákov v cudzine. Práve tu máte šancu stretnúť ľudí , ktorí žijú kdesi celkom blízko vás v Belgicku, Austrálii, Angilcku, Írsku, Taliansku ale aj Severnej Amerike. Stačí zanechať svoj krátky odkaz v diskusii.
Bola by som prekvapená, ak by ste v tomto širokovirtuálnom priestore nenašli niečo, čo vám ako (dočasnému alebo aj celoživotnému) exilantovi chýba.
Virtuálne spojenie so Slovenskom cez exil.sk
Ľudia moji, veď ja tiež vlastne žijem v exile!!! Napadlo ma to až pred pár dňami, keď som surfovala internetom. Neušla som z rodnej hrudy kvôli politickým dôvodom a tak ma myšlienka na slovíčko exil nenapadla ani vo sne. Dnes sa tomu už hovorí celkom inak: žijem v cudzine (za hranicami, za väčšou či menšou mlákou) ako mnoho Slovákov. Ako veľa takýchto Slovákov rozhodne privítam kontakt s rodnou krajinou. Hovorím si že, najpríjemnejším by bolo virtuálne miesto so všetkým pod jednou strechou. Web stránka, kde možno nájsť kompletne všetko: kultúrne správy, udalosti v politike, praktické tipy a aj kontakty na ostatných Slovákoch žijúcich v cudzine. (Veď známi a spriaznené duše sa hľadajú v cudzine tuším dvakrát tak ťažšie ako na Slovensku.) Netrvalo dlho a takéto miesto som na internete skutočne našla.