Nepoučujme sa - zabudnime

Vystúpenie žilinských futbalistov v zápase s Marseille neprinieslo nič nové, ani povzbudivé. Zainteresovaní sa ospravedlňujú, novinári kritizujú, neprajníci si chcú kopnúť do porazeného, všetci však svorne omieľajú - poučme sa z toho. Lenže - dokedy sa budeme stále len poúčať? Dokedy sa budeme klamať že prehra prospela? Efekt - nulový. Povedzme si to takto - zabudnime, a tešme sa na ďalšie zápasy.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Možno to vyznie negatívne, no nebolo to cieľom. Prišlo Marseille, mužstvo celkom inej výkonnostnej triedy, povedzme len, že vyhrali zaslúžene. Bodka. Žiadne frázy o poučení sa. Kto sa má poučiť? Hráči ako Leitner, Vittor, Oravec sú v našich podmienkach vynikajúci, no o poučovaní sa, keď hrajú 5 ťažkých zápasov za rok, nemôže byť ani reči. Kvalita jednoducho absentuje. Neklamme sa.

Naplno sa prejavuje zlá nákupná politika klubov, o ktorej som už niekedy dávnejšie písal. Tak ako Slovan jednoducho nemôže uspieť v európskych zápasoch, keď berie vyslúžilcov typu Ivana, Šebo, Valachovič a pod., tak ani Žilina nemôže uspieť s Leitnerom, Oravcom či Vittorom.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Treba povedať, že včera odohrali všetci hráči Žiliny svoj podpriemer. Neskákali na centre, nepristupovali hráčov - a čo je najdôležitejšie, čo bolo včera vidno - nepredvídali. Ak hráč nepredvída smer nahrávky, aby ju zblokoval, a lopta sa dostane do úniku útočníkovi, a obranca sa späť už neunúva vracať, nemôže byť konečný rezultát iný.

Nepoučujme sa teda stále. Táto stokrát opakovaná lož sa nemôže stať pravdou. Jednoducho ani Slovan po porážke na Ajaxe 0:5 sa nepoučil, ani Žilina sa nepoučí na prehre 0:7 s Marseille. Jednoducho títo hráči sa s európskymi porovnávať nemôžu. Môžeme raz vyhrať, ale nie vyhrávať. Preto zabudnime, a nehľadajme príčiny. Nemá to zmysel.

Daniel Horecký

Daniel Horecký

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Jedno osobné stretnutie povie o človeku tisíckrát viac ako tisíc ním napísaných slov. Zoznam autorových rubrík:  DopravaŠportPolitikaEkonomikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu