O lige po lige...

Tak, a máme za sebou 17. ročník najvyššej slovenskej futbalovej ligy. Minulý víkend mohli činovníci na zväze úspešne odfajknúť posledných 6 zápasov, ktoré bolo treba odohrať. Treba to tak povedať, pretože futbal na Slovensku sa hrá akoby iba pre splnenie povinnosti, nie pre potešenie. Čo teda povedať o dianí na ligových trávnikoch, ktoré mnohým nestojí ani za komentár?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

 Čísla a štatistiky nechám bokom, tie si vie každý pozrieť aj sám. Úroveň ligy najlepšie odzrkadľuje (ne)záujem divákov o stretnutia a kultúra. Kultúra aktérov, ktorá je miestami až žalostne nízko, no vyplýva z celkového prostredia, v ktorom sa futbal hrá a kultúra prostredia, ktorá až na štadión v Žiline nestojí naozaj ani za komentár. Heslo „Spojme sa pre futbal" teda znie až tragikomicky.

 Titul. Dovolím si tvrdiť, že titul je v správnych rukách. V Žiline je na naše pomery nadštandardné futbalové prostredie, vhodné typy hráčov, ktorí ťahali za jeden povraz, tréner, ktorý nevyhadzuje po každom kole hráča za zlý výkon, a v neposlednom rade stabilná finančná situácia. Slovan, ktorý pred začiatkom súťaže deklaroval, že chce titul, nemal počas sezóny konštantnú výkonnosť a slabšiu jar funkcionári klubu pripisovali zraneniam opôr. Čo tak otvorene povedať, že nákupmi hráčov, ktorí nemali dostatočné kvality prosto klub prestrelil?

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Zostup. Čierny peter zostal v rukách Petržalky, ktorá ho „získala" až v predposlednom kole, v tom najnevhodnejšom čase. Vypadnutie je však len logickým vyústením problémov a vnútornej situácii v klube. Mužstvo, ktoré nikdy nehralo doma, a ktorého budúcnosť nevie nikto odhadnúť do ligy nepatrí. Nech už sú príčiny tohto stavu akékoľvek.

 Smutné, no to je asi všetko. Žilna má titul, Petžalka vypadla, Zlaté Moravce sa vracajú do najvyššej súťaže. Miestenky v pohárovej Európe sú rozdané, pre kluby u nás je aj štart v nich úspechom. Tešme sa.

Lenže sú to slzy cez smiech...

Daniel Horecký

Daniel Horecký

Bloger 
  • Počet článkov:  31
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Jedno osobné stretnutie povie o človeku tisíckrát viac ako tisíc ním napísaných slov. Zoznam autorových rubrík:  DopravaŠportPolitikaEkonomikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu