Zobudil som sa do rozprávky.

Písmo: A- | A+

Keď sme boli malé deti, pozerali sme rozprávky. Dobro vždy zvíťazilo. Ale v niektorých bolo celkom dlho aj dosť zlé obdobie.

V dnešnej dobe instantnej gratifikácie, keď včera bolo na všetko neskoro a pôžitok treba hneď, tak predstava toho, že nám bude zle, alebo ťažšie je na jednej strane ťažká, ale na druhej strane je tu už tak dlho, že si človek na ňu pomaly musí zvyknúť.

Ale okrem toho, že tvrdím, že sme v totalitnom štáte, tak sa na to pozerám aj trochu spirituálne.

Asi nám toto bolo treba.

DOČASNE.

Ale teraz trochu inak.

Snehulienka Čaputová, je uväznená v slonovinovej veži a nemá právomoci. Krajina pod vládou zlej kráľovnej Zmätovičovej, ktorá má magické moci a nejakým kúzlom sa jej podarilo všetkých zmiasť, podviesť a manipulovať si vládne svojvoľne.

Má svoje vojsko, ktoré vedie šerif z Nottinghamu, (Guy de Nagy), s tisícami po zuby ozbrojených žoldnierov a jeho agendu podporuje jeho sektársky arci-anjel Krajčí, za múdrosť, za múdrosť … (x5).

V kráľovských komnatách sa potuluje vyše 100 zbabelcov lokajov, ktorým zalepili ústa vysokými platmi a naprogramovaní chodia po chodbách s temnými a zasklenými pohľadmi.

Ľudia z plebsu, tam dole, kde sme väčšinou všetci sa snažia prežiť a len sa v nemom úžase pozerajú, kam sa toto všetko uberá. Nie až tak samozrejme, ale aj z pomedzi plebsu sa nájdu takí, ktorý veria tejto Zmätovičnej pseudorealite a v tomto skupinovom chorom myslení udávajú ostatných seberovných, ktorí sa nechcú podvoliť tejto tyranii.

Nezmyselné opatrenia, terorizovanie ľudí, vykorisťovanie podnikateľov, šírenie paniky, rozvrat medziľudských vzťahov, rozpad školstva a všetky negatívne dôsledky opatrení, ktoré sú už oveľa závažnejšie ako vírus samotný.

Snehulienka Čaputová čaká na svoju príležitosť, aby sa mohla chopiť svojho kráľovstva, aby mala podporu ľudí, ale momentálne je pod vplyvom otráveného jablka vo forme zákonov a neschopne pozerá na ničenie svojej krajiny. Podpora jej poddanstva, ktorá asi musí prísť z radov lokajov a strednej šľachty však stále nechodí a rozvracači, ktorí boli predtým pri moci, dnes len štekajú a držia sa takisto svojich vysokých platov a čakajú na ďalšie voľby.

Predstavte si ale nasledovnú situáciu:

Je krásne marcové ráno, kráľovnú Zmätovičovú už nikto nemá rád, z jej radov postupne odpadávajú prívrženci, Snehulienka Čaputová unikne zo svojej slonovinovej veže a dostane sa cez rady ochranky až ku kráľovnej a podreže jej krk. Či už doslovne, alebo politicky, alebo iba obrazne, ono je to už jedno. Teraz by som sa prikláňal aj k tej doslovnej verzii. Určite by bola hrdinkou a našlo by sa dosť ľudí, ktorí by referendom schválili jej oslobodenie… Aspoň tak si to predstavujem, že by to mohlo nejako ísť. A nemá dostatočnú imunitu, aby jej to prešlo aj tak?

Hm?

Kráľovstvo sa budí, krajina začne zase kvitnúť, pekári začnú robiť rožky a na ulici rozdávať deťom, ktoré sa bosé naháňajú po uliciach. V mestách bijú zvony, všade je dobrá hudba, ľudia tancujú v baroch, na uliciach a aj doma.

Snehulienka sa stáva kráľovnou, vymenuje novú vládu a my ako malá krajinka v svete nastolíme nový štandard a svet uvidí konečne niečo jedinečné, kde zvíťazí zdravý rozum nad touto fraškou.

Skryť Zatvoriť reklamu