Kandidáti na post prezidenta SR vo zverokruhu

Viete si predstaviť kandidátov a kandidátky na prezidenta ako zviera? Skúste trocha relaxovať, privrieť oči a popustiť uzdu svoj fantázii. Aké zviera vám pripomínajú kandidáti a kandidátky na prezidenta SR ?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)
Obrázok blogu

Zverokruh kandidátov na prezidenta nezostavoval nikto. Pritom je to zaujímavé. V našej agentúre http://www.selecto.szm.sk/index.htm sme analyzovali prebiehajúcu predvolebnú kampaň vo focusovej skupine. Focusová skupina je štandardnou metódou pri výskume trhu, organizačného správania a môže byť použitá aj pri výbere pracovníkov. Podstatou tejto metódy je diskusia v skupine, ktorá ma 8 až 12 členov. Nášho sedenia sa zúčastnilo 10 členov, z toho 6 žien a 4 muži vo veku od 20 do 40 rokov.. Sedenie sa konalo v stredu, deň po televíznej debate na Jojke. Zamerali sme sa na hodnotenie predvolebnej kampane, využívanie moderných informačných technológii v predvolebnej kampani a projektívne hodnotenie kandidátov. pomocou zverokruhu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Členovia focusovej skupiny predvolebnú kampaň hodnotili ako malo výraznú , hoci kandidáti sa chválili, že sa stretávajú osobne s voličmi, kandidátov na post prezidenta stretli len 2 členovia skupiny ( boli účastníkmi koncertu na podporu kandidátky Radičovej). V predvolebnej kampani mali prevahu bilboardy, ktoré sa od seba veľmi nelíšili.. Posolstvá, ktoré kandidáti komunikovali boli všeobecné. a nevhodné, ba priamo za zásah do volebnej kampane, považovali respondenti aj zvolanie tlačovej konferencie predsedom vlády Ficom a následné odmietnutie ponuky I. Radičovej na spoluprácu.

 Podľa niektorých účastníkov diskusie táto nevýrazná kampaň nahráva dvom hlavným favoritom, ktorí vzišli z prieskumov verejnej mienky. Gašparovičovi a Radičovej. Obaja majú stabilnú voličskú základňu a nezáleží im na tom, že koľko ľudí príde voliť, Kriticky postoj zaujali k spotu kandidátky Radičovej. , ktorý považovali za nevydarený plagiát Obamovho predvolebneho spotu. http://www.youtube.com/watch?v=2fZHou18Cdk Obama šiel po vrstvách americkej spoločnosti, Radičová si vybrala len hercov. S účinkovaním hercov v politike ľudia nemajú dobré skúsenosti.. Ako povedal jeden respondent, že herci patria na divadelné javiská a nie do politiky.

SkryťVypnúť reklamu

 Hodnotilo sa aj využívanie informačných technológii. Až na kandidáta Sidora všetci mali web stránku, ale žiadna z nich neoslnila. Fenomén YOU TUBE , ktorý efektívne vo svojej kampani využil Obame v tejto prezidentskej kampani bol využitý veľmi málo. Bol tam reklamný spot I. Radicovej a príhovor M. Dzurindu. Návštevnosť týchto spotov bola nízka

( okolo 3000), ešte nižšiu sledovanosť mala Martináková. Je škoda, že na prezentáciu svojich vízií neboli využité blogy, hoci Martinaková dobre píše a jej blogy mali vysokú čitateľnosť i karmu http://martinakova.blog.sme.sk/. Žiaľ sú už tri roky staré..

Vytvorenie zverokruhu kandidátov bol najzaujímavejší bod sedenia skupiny. Respondenti mohli ku každému kandidátovi priradiť zviera a v diskusii sa mali dohodnúť, ktoré zviera by daného kandidáta malo reprezentovať a zvieraťu priradiť základné črty.

SkryťVypnúť reklamu

Tu sú výsledky ( kandidáti sú zoradení podľa abecedy.!

Dagmar Bollová – mulica je tvrdohlavá, pracovitá, ide si za svojím cieľom, hoci okolie ju často nechápe.

Ivan Gašparovič – pes, plemeno barzoj http://obarzojovy.blog.cz/0807/rusky-chrt . Priznám sa, že nepoznal som toto plemeno. Skupina ho charakterizovala ako ruské plemeno. Elegantné, navonok dôstojné, ale aj lenivé a málo aktívne.

Zuzana Martináková – líška – je úskočná, prefíkaná, dokáže zaútočiť a potom rýchle sa stiahnuť. Pridať sa raz na jednu, inokedy na druhú stranu.

Milan Melník – jeleň - hrdý, dôstojný a možno nepochopený

František Mikloško – osamelý vlkbojujúci a nepochopený, snažiaci sa o spravodlivosť a vyhnaný na okraj svorky

SkryťVypnúť reklamu

Iveta Radičová – sova -  múdra, rozvážna, ale utiahnutá. Jej hlas sa nesie nočnou krajinou ako výstraha. Ak tak bude, bude zle.....

Milan Sidor – jazvec – takmer ho nevidieť, trocha sa objaví a potom sa znova stiahne do nory. Tam mu je asi najlepšie

 Základný zverokruh kandidátov na post prezidenta máme. Porovnajte ho so svojím zverokruhom.. Nemusí sa zhodovať, ale môže vám pomôcť pri rozhodovaní, aby ste volili srdcom a rozumom.

 Nie menšie zlo, lebo z menšieho vyrastie veľké zlo. Zlo je ako nádor, ktorý požiera všetko zdravé okolo seba.

Aby ste volili toho najlepšieho.

Poznámka: Príspevok bol pripravený na publikovanie vo štvrtok, ale žiaľ pre moratórium nemohol byť publikovaný. Dnes ho publikujem v plnom znení.  

Ján Juhás

Ján Juhás

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Chcem písať o problémoch východného Slovenska, o jeho trápeniach i nádejách. Milujem ho, preto budem kritický. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáHudbaVeda a technikaVoľbySpoločnosťMarketingVzdelanie

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu