Radičová na Lunik IX !

Všetci kandidáti v televíznych diskusiách pred prezidentskými voľbami uisťovali, že chcú byť prezidentom alebo prezidentkou všetkých občanov Slovenskej republiky. Nikoho nebudú diskriminovať.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)
Obrázok blogu

V našej agentúre http://www.selecto.szm.sk/index.htm sme vo focusovej skupine analyzovali výsledky prvého kola prezidentských volieb. Voľby nepriniesli veľké prekvapenia. Jediným prekvapením pre skupinu bolo tretie miesto Františka Mikloška. V predchádzajúcom sedení sme odhadli aj percentuálny rozdiel medzi I. Gašparovičom a I. Radičovou. Odhad bol v intervale od 6 do 12 percent. Mali sme uľahčenú prácu aj tým, že sedenie prebiehalo po prvej televíznej debate, kde F. Mikloško nastolil tému minulosti I. Gašparoviča.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nie tieto udalosti podľa členov skupiny boli zaujímavé. Ani jeden kandidát v prezidentskej kampani nevenoval pozornosť Rómom. Odpoveď Rómov  nedala na seba dlho čakať. Nízka volebná účasť na Luniku IX., v Kecerovciach, vo Vtáčkovciach  a v iných dedinách s prevahou rómskeho obyvateľstva poukazuje na fakt, že voľba prezidenta ich nezaujíma.

a nezaujíma ich ani osoba prezidenta.

Tu je šanca pre Ivetu Radičovu. Kto iný, než profesorka sociológie by mal ísť medzi Rómov. Ako kandidát, ale aj ako odborník. Svoju profesúru získala za prácu o sociálnej inklúzii

a neúčasť rómskej komunity vo voľbách je typickým prejavom sociálnej inklúzie. Okrem kampane pri stretnutiach v komunite si môže overiť aj svoje teoretické vedomosti priamo v teréne. Príležitosť, ktorá sa často nevyskytuje.

SkryťVypnúť reklamu

Aj názov môjho blogu, parafrázujúci heslo z decembra 1989 „ Havel na hrad !“ má svoje opodstatnenie. Jej cesta na hrad sa môže začať na Luniku IX v Košiciach.

Každý hlas v druhom kole je dobrý.

Súvisiace odkazy :

http://janjuhas.blog.sme.sk/c/187698/Kandidati-na-post-prezidenta-SR-vo-zverokruhu.html

Fotografie : Google Slovensko - obrázky

Ján Juhás

Ján Juhás

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Chcem písať o problémoch východného Slovenska, o jeho trápeniach i nádejách. Milujem ho, preto budem kritický. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáHudbaVeda a technikaVoľbySpoločnosťMarketingVzdelanie

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu