Na východ od raja

Prečítal som si rubriku „Oko stĺpkom“ od mladého a bezpochyby talentovaného spisovateľa a publicistu Michala Hvoreckého. Príbeh, ktorý sa podobá na americký film Hostel. Je to podobnosť trocha vzdialená, ale v arogancií a namyslenosti takmer totožná.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (26)

Rozdiel je len v tom, že hrdinovia filmu prichádzajú na Slovensko si užiť a on prichádza robiť reklamu, ako jeden z hlavných hrdinov z populárných „ brďokokov“ zo známeho klipu skupiny Horkýže Slíže. Okrem toho, že šiel prezentovať auto, chcel dať aj prácu, lebo nechcel v Bratislave hľadal človeka, ktorý ovládal anglický jazyk, má vodičský preukaz a dobré komunikačné schopnosti. . Podľa Hvoreckého, vhodného kandidáta objavili až po mnohých dňoch v Bardejove. Nebyť jednej babičky, ktorú zohnali na poslednú chvíľu, tradičné slovenské koláče by bol dodával nadnárodný hypermarket. Hvorecký si neuvedomil, že je na východe a ten je ďaleko od raja. Neuvedomil si ani to, že vo svojom západnom raji je protekčný outsider, ktorý urobí za peniaze daňových poplatníkov aj z východu prezentačné turné po Nemecku na svoju novú knihu .Výsledok? Stačí si zaguglovať v nemeckom jazyku a uvidíte koľko hesiel s názvom Michal Hvorecký sa vám v nemčine objavia.Michal Hvorecký trpí chorobou videnia Slovenska, ktorú možno nazvať „ brďokok“. On je majster a ostatní neschopní „sedláci“. Žiaľ touto chorobou trpí časť bratislavských inte a pseudiointelektuálov. Nevidiac, že ako Bratislava vysáva východ. Východ nie je miestom pre raj, ale pre tvrdú lopotu. Aj študentská brigáda je tu podhodená najmenej o 20 Sk za hodinu.Je po voľbách. Uvidíme, či na východe sa niečo zmení. Za 16 rokov budovania kapitalizmu sa priamo na východe ( nepočítajúc tunel Branisko) nevybudoval ani kilometer diaľnice. Priam sa chce povedať, že nebyť reálneho socializmu z Košíc do Prešova sa cestuje stále cez Drienovskú Novú Ves, Ličartovce, Janovík a iné dediny. Už dávno mohla byť vybudovaná diaľnica medzi Maďarskom a Poľskom, ale Bratislava o to záujem nemala. Východ by mohol byť otvorený modernej Európe. Liga východu, ako neformálne združenie. Chce zobrať veci do svojich rúk a bude teraz pozorne sledovať kroky novej vlády, aby smrad banánových intelektuálov a brďokokovneznečistil už aj tak znečistené mravné a intelektuálne ovzdušie. Najväčšou hrozbou pre budúcnosť je to, že brďokok je nadaný a mladý človek.

Ján Juhás

Ján Juhás

Bloger 
  • Počet článkov:  21
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Chcem písať o problémoch východného Slovenska, o jeho trápeniach i nádejách. Milujem ho, preto budem kritický. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáHudbaVeda a technikaVoľbySpoločnosťMarketingVzdelanie

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
SkryťZatvoriť reklamu