SMERácka nenažranosť

Bývalá starostka Karlovej Vsi Iveta Hanulíková (SMER-SD) bola možno pre zvyšok Bratislavy a Slovenska neznámym verejným činiteľom. Jej snaha o preplatenie 48 dní dovolenky, ktoré si nazbierala za 8 rokov však vykazujú známky podvodu. Veď len za posledné dva roky vo funkcii bola minimálne 53 pracovných dní v zahraničí. Keďže si dochádzku robila sama, tak niektoré z týchto dni si zabudla uviesť vo svojej oficiálnej dochádzke. Po zániku mandátu však oficiálne požiadala o preplatenie dovolenky aj za tie dni, ktoré bola preukázateľne mimo územia Slovenskej republiky.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (69)


Starosta odchádza, úrad musí platiť

Starostovia majú na slovenské pomery nadpriemerné platy. Napríklad bývalá starostka Karlovej Vsi Iveta Hanulíková (SMER-SD) mala hrubý príjem 2 382 EUR (čo predstavuje približne 1 700 EUR v čistom).

Po zániku mandátu starostu z dôvodu skončenia funkčného obdobia patrí starostovi odstupné vo výške trojnásobku jeho priemerného mesačného platu. Odstupné pani Hanulíkovej (SMER-SD) bolo 7 146 EUR v hrubom (2 382 x 3), čo predstavuje približne 5 100 EUR v čistom.

To sa však pani Hanulíkovej (SMER-SD) kvôli jej sociálnemu straníckemu cíteniu asi zdalo málo. Požiadala preto o preplatenie 48 dní dovolenky, ktoré sa jej “nakumulovali” za 8 rokov. Prišla by tak k ďalším 3 654 EUR v čistom. Keď ju poslanci požiadali o vysvetlenie, prečo nemohla dovolenku čerpať, uviedla, že z rôznych dôvodov od prírodných pohrôm, záplavy na Dunaji, zosuvy svahov až po supervolebný rok (celý e-mail sa nachádza tu).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Podvody aj po odchode

Keďže bývalá starostka nechala viacero prekvapení, rozhodli sme sa na úrade túto požiadavku bližšie preveriť. Tušili sme že za tým môže byť viac, než akumulovanie dovolenky, ktorá by podľa správnosti nemala slúžiť na jej následné preplácanie, ale na pracovný odpočinok.

Prípad bývalej starostky Karlovej Vsi nakoniec dokazuje viac. Nielen v tom, že žiada o preplatenie dovolenky od roku 2006, na čo nemá zo zákona nárok. V uplynulých týždňoch sa nám podarilo zistiť, že dôvod prečo Iveta Hanulíková (SMER-SD) svoju dovolenku nečerpala, nebolo pracovné vyťaženie, ale “dovolenkovanie” počas oficiálnych pracovných dní. Podľa výpisov z jej služobného telefónu volala z Maďarska, Chorvátska, Kataru alebo dokonca Kambodže aj počas dní, v ktorých bola podľa úradných záznamov v práci (celá tabuľka tu).

SkryťVypnúť reklamu


Cesťovateľka

Pani Iveta Hanulíková (SMER-SD) strávila za roky 2013 a 2014 v zahraničí viac ako 86 dní (vrátane víkendov a sviatkov). Minimálne 53 pracovných dní bola mimo územia SR, pričom jej na to stačilo vyčerpať iba 43 dní dovolenky. Je teda dokázateľné, že najmenej 10 dní a s vysokou pravdepodobnosťou 15 dní za posledné dva roky bola v zahraničí, hoci sa oficiálne nachádzala v práci. Je nepravdepodobné, že v týchto krajinách vykonávala pracovnú činnosť, keďže o tom neexistujú žiadne úradné záznamy. I napriek tomu, že by po takomto konaní každý súdny človek čušal “ako voš pod chrastou”, bývalá starostka v sebe našla toľko "odvahy", že požiadala mestskú časť o preplatenie nevyčerpanej dovolenky.

SkryťVypnúť reklamu

Miestne zastupiteľstvo jej žiadosť na svojom včerajšom zasadnutí pochopiteľne zamietlo. Pre obyvateľov Karlovej Vsi, ale aj pre nás všetkých je tento prípad absurdnou pripomienkou toho, na aké správanie a úctu k úradu a svojim občanom si niektorí politici zvykli.

Politici sa najviac boja verejnej kontroly a publicity. Ak chcete pomôcť, šírte prosím tento článok a podporte ho na Vybrali SME (po kliknutí sem) ako aj cez označenie Dobrý článok pod textom. Prispieva to k čítanosti a tým aj informovanosti širokej verejnosti. Ďakujem.

Jano Hrčka

Jano Hrčka

Bloger 
  • Počet článkov:  35
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som občanom Slovenskej republiky, ktorému nie je ľahostajné, čo sa deje v tejto krajine. Zároveň som aj poslancom mestského zastupiteľstva v Bratislave a miestneho zastupiteľstva v Petržalke ako nezávislý poslanec.Ďalšie informácie sa dozviete na mojej webovej stránkehttp://www.janhrcka.sk Zoznam autorových rubrík:  Mestské zastupiteľstvo BAMiestne zastupiteľstvo PetržalIné politickéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu