reklama

Starostovi Devínskej Novej Vsi sa rozpadla jeho jedenástka

Po komunálnych voľbách pred štyrmi rokmi nezostal v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves kameň na kameni. Predchádzajúci starosta Vladimír Mráz si po šestnástich rokoch musel zbaliť kufre a prenechať starostovské kreslo kandidátovi koalície SDKÚ-DS, SaS Milanovi Jamborovi. Z 24-členného zastupiteľstva kandidovalo opätovne 16 bývalých poslancov, do nového 12-členného zastupiteľského zboru sa však z nich dostal jediný. Zvyšných 11 miest obsadili úplne nové tváre. Koalícia SDKÚ-DS, SaS úplne prevalcovala konkurentov. Okrem starostu boli úspešní aj piati z jej desiatich kandidátov na poslancov a v zastupiteľstve vytvorili najsilnejší poslanecký klub.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Koalícia SDKÚ-DS, SaS išla pred štyrmi rokmi do volebnej kampane s leitmotívom futbalovej jedenástky s kapitánom Milanom Jamborom. "Dosť bolo vlastných gólov, My hráme za vás", to boli ústredné heslá tejto futbalovej jedenástky. Dnes je však už jasné, že táto koalícia v Devínskej Novej Vsi neuniesla svoj vlastný úspech. Tím sa Milanovi Jamborovi počas uplynulých štyroch rokoch úplne rozpadol. Gólov do vlastnej brány bolo za ten čas viac ako dosť. Pred pár dňami bol zverejnený zoznam kandidátov na poslancov miestneho zastupiteľstva v Devínskej Novej Vsi. Vyplýva z neho zaujímavá skutočnosť. Milan Jambor chce vo voľbách obhájiť svoju pozíciu opätovne v drese SDKÚ-DS a SaS. Táto koalícia je tentoraz doplnená aj o Sieť a Most-Híd. Dvaja z doterajších piatich hráčov z jeho družstva už nemajú záujem v hre pokračovať. Ďalší dvaja kandidujú vo voľbách opäť, ale v iných dresoch. Iba jeden jediný je ochotný obliecť si opäť Jamborov dres. Niet sa čo čudovať, o rozklade bývalého futbalového tímu Milana Jambora vedia Novoselania už dávno. Jeden z jeho bývalých spoluhráčov, člen miestnej rady Vladislav Hečko, otvorene hovorí o tom, že súčasný starosta ignoruje uznesenia miestneho zastupiteľstva a "potáca sa na hrane zákona". Ďalší z bývalých starostových futbalistov, Martin Čorej, rezignoval pred rokom na funkciu zástupcu starostu. Po tom, ako tri roky držal starostovi chrbát sa rozhodol pre tento krok, pretože podľa jeho slov "dlhodobo nesúhlasí so starostovými metódami riadenia miestneho úradu aj celej mestskej časti". Kapitán Milan Jambor reagoval protiútokom. Vyhlásil, že nebol spokojný s prácou svojho zástupcu a ak by sám nerezignoval, tak by ho z funkcie odvolal.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Viesť mesto alebo obec znamená v prvom rade schopnosť spolupracovať. S občanmi ale aj navzájom medzi sebou. Kapitán nemôže vyhrať futbalový zápas bez svojich spoluhráčov. Neviem, kto je za rozklad bývalého úspešného tímu zodpovedný. Možno jeho kapitán Milan Jambor, možno jeho bývalí spoluhráči, možno obidve strany. Ale určite viem, že na neschopnosť vedenia mestskej časti navzájom spolupracovať doplácajú hlavne jej občania. O katastrofálnej situácii v Devínskej Novej Vsi svedčia aj slová Vladislava Hečka, že "komunikácia medzi starostom a poslancami je blízka k bodu mrazu a skôr to vyzerá, že poslanci sú starostovi len na obtiaž". A ak je pravdivý výrok starostu, že "on poslancov nepotrebuje, lebo mu iba zavadzajú", tak je situácia v Devínskej Novej Vsi ešte horšia ako som si myslel.

Ján Žatko

Ján Žatko

Bloger 
  • Počet článkov:  181
  •  | 
  • Páči sa:  37x

Konzervatívec v politike aj v živote. Zoznam autorových rubrík:  Devínska Nová VesRozhovoryBratislavaPolitikaKanadaOsobnostiPrírodaZaujímavostiFotografieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

79 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu