reklama

Kedy sa zobudí radnica v Devínskej Novej Vsi?

Vraví sa, že nešťastie nechodí po horách ale po ľuďoch. Niekedy sa ale nešťastiu dá predchádzať. Žiaľ, zo skúseností vieme, že kompetentní začnú často konať až vtedy, keď je neskoro. Je hrozné, ak na to doplatia deti.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Deti sú zvedavé, deti sú hravé, deti majú radi dobrodružstvo. Je to prirodzené a my dospelí by sme mali na to myslieť a poskytovať im iba také miesta na hranie, kde sa nemôžu zraniť. Žiaľ, nemyslíme na to vždy. Polorozpadnuté staré budovy, rozostavané stavby, to sú ideálne objekty pre detských dobrodruhov. Ideálne aj na spôsobenie úrazu. A často až keď sa stane nešťastie, začnú kompetentní konať. Pre niektoré dieťa to je už žiaľ často neskoro.

Priamo v Bratislave, v mestskej časti Devínska Nová Ves, je jedna taká nebezpečná pasca, ktorá čaká na zvedavé deti. Všetko sa začalo asi pred dvomi týždňami. Vstup na sídliská Kostolné a Podhorské už roky zohyzďoval pozemok zarastený burinou a obohnaný plotom. Pred dvomi týždňami sa tam začala stavebná aktivita. Na miestnom blogu Týždeň v Devínskej som upozornil v článku Čo vyrastie na vstupe do Devínskej? na to, že stavebník na tejto stavbe porušuje stavebný zákon. Konkrétne išlo o to, že stavenisko nie je označené v súlade so stavebným zákonom a tak obyvatelia sídliska môžu iba hádať, čo im tam rovno pod nosom vyrastie zo zeme. Článok spôsobil búrlivé reakcie obyvateľov Devínskej Novej Vsi na sociálnej sieti. Stavebníka však očividne porušovanie stavebného zákona netrápi, lebo označenie na stavenisku dodnes chýba.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Čo je však oveľa horšie, práce na stavenisku pokračujú a dnes už vôbec nejde iba o nejakú chýbajúcu tabuľu. To je už teraz úplne nepodstatné. Teraz ide hlavne o to, aby sa na stavenisku nestal vážny úraz. Stavenisko je totiž tesne vedľa frekventovaného chodníka na sídlisku. Na stavebnom pozemku sú vykopané základy a v nich armovacie železo a nechránené špicaté kovové roksory trčiace rovno k nebu. Ideálne prostredie na to, by sa rovno na tieto roksory napichlo nejaké dieťa. Alebo hoci aj podnapitý občan Devínskej. Stavebník si totiž nedal žiadnu námahu s oplotením svojho staveniska, dokonca tam neumiestnil ani žiadne zábrany.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Najhoršie na tom je, že hoci to v Devínskej Novej Vsi už dva týždne kvôli tejto stavbe vrie, stavebný úrad zaujal postoj mŕtveho chrobáka. Čakajú kompetentní na radnici v Devínskej Novej Vsi na to, kým sa stane nešťastie?

Takéto pasce v podobe železných roksorov tu čakajú na nezbedné deti.
Takéto pasce v podobe železných roksorov tu čakajú na nezbedné deti. (zdroj: Ján Žatko)
Základy s armovacími železami
Základy s armovacími železami  (zdroj: Ján Žatko)
Ján Žatko

Ján Žatko

Bloger 
  • Počet článkov:  181
  •  | 
  • Páči sa:  37x

Konzervatívec v politike aj v živote. Zoznam autorových rubrík:  Devínska Nová VesRozhovoryBratislavaPolitikaKanadaOsobnostiPrírodaZaujímavostiFotografieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

292 článkov
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

49 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

79 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu