Ako sme si s manželkou zafilozofovali.

Je večer a na počudovanie mám čas, zapálil som si sviečku, ktorá zostala z Vianoc, sedíme s manželkou na sedačke...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

prechádzajúc cez  rôzne non plus ultra bombastické správy z mobilov ako sa tá a tá rozišla s tým a tým, ako dietologička (nemýľte si s ideologičkou) odhalila tajomstvo chudnutia, ako sú renomovaní analytici znovu prekvapení, tentoraz so zlepšujúcou sa náladou na burze, až po správu, čo našiel Nefritový králik na mesiaci.

A v tom ma napadlo, či nie je tento náš život iba sen. Niečo ako Matrix. Nahlas rozvíjam ďalej tento myšlienkový pochod a vravím, že kľudne to môže byť tak, že nežijeme v realite, ale že sme súčasťou nejakého veľmi dômyselného programu a všetky veci od veľkého tresku a celá veda, politika, hry a krása a tiež bolesť a utrpenie sú toho súčasťou. Náš každodenný život nás v tom utvrdzuje ako aj všetci politici bez rozdielu veku a pohlavia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Potom vravím, že to asi tak nebude a že keď sa predsa popálim, tak si veľmi zreteľne uvedomujem tú bolesť, no a opätovne ma napadne, že aj to môže byť súčasťou toho programu. Hlavou mi víria myšlienky pre a proti a potom mi napadlo, že asi to bude tou evolúciou a vyvinuli sme sa ... z čoho sme sa vyvinuli? To nie, to nie je predsa možné, z kameňa a lávy a plynov bičovaných bleskami. No ale na druhej strane za tie miliardy rokov sa to mohlo stať...ale to nie je možné, veď to by musela byť taká náhoda, že nekonečno ku jednej. Čo povieš?

Najhoršie na tom je, že vesmír sa rozpína a nemáme rakety v ktorých by sme sa popreháňali po okolí, či tam nie sú ďalší zúfalci. Ach tá filozofia, to ti je ťažká vec, nedá sa len tak ľahko dobrať pravdy. Človek je na to krátky, keď je súčasťou toho systému. To by bolo iné, keby sme boli nad tým, to by nám bolo hej. Ale nad tým môže byť ďalšie nad tým a tak donekonečna.

SkryťVypnúť reklamu

A nakoniec nenachádzajúc žiadne odpovede sa obraciam na manželku a pýtam sa jej: „Zlatko, a ty čo si o tom myslíš?“ a manželka na to: „Čo vravíš?“

Nuž a tak sme si spolu zafilozofovali.

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  159
  •  | 
  • Páči sa:  2 870x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

69 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

48 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
SkryťZatvoriť reklamu