Moja päťročná vnučka dostala covid. Neviniatko malé.

Tak už aj našu rodinu zasiahla tá zákerná choroba.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Vnučka ju priniesla zo škôlky, ale šťastie v nešťastí, že to znášala celkom dobre. Modlíme sa a dúfame, že to nebude mať v budúcnosti nejaké následky. My sme s manželkou zaočkovaní dvomi dávkami AstraZeneca, ale zrejme tak ako aj v iných rodinách, aj naša širšia rodina je v otázke očkovania rozdelená.

Nuž ale s tým sa nedá nič robiť, každý má nárok na vlastný názor. Bohužiaľ práve v tejto dobe nám vrcholí tretia vlna pandémie a minister zdravotníctva pán Lengvarský avizuje, že už v nemocniciach na covidových oddeleniach  je voľných len pár lôžok. To pokladám naozaj za problém, sestričky a lekári to majú nesmierne ťažké a skláňam sa pred ich robotou. Už sme si akosi zvykli na správy o úmrtiach, že dnes zomrelo 46 pacientov, včera 50 a tak podobne. Spomínam si na televízne debaty na úplnom začiatku, keď sme na Slovensku mali covid len v jednej rodine v Malackách, keď sa sami zdravotníci vyjadrovali o rozsahu šírenia ochorenia v desiatkach až stovkách nakazených. A viedli sa vášnivé diskusie o tom, či je to pandémia alebo nie.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bývam v okrese Dunajská Streda, ktorá spolu s Bratislavou a Komárnom patrí medzi najmenej postihnuté okresy, niektoré sú bordové a väčšina je čierna. To nie je dobré lebo stoja plánované operácie a iné zákroky a ekonomika na tom tiež nie je najlepšie. Ľutujem ľudí zamestnaných v hoteloch, reštauráciách a kaviarňach. Veľa ľudí ešte príde o prácu, máme tu rastúcu infláciu, ľudia budú mať problémy so splácaním hypoték a rôznych iných pôžičiek. Môj laický názor je, že toto ochorenie už s nami zostane a zaradí sa do šíku k ostatným podobným ochoreniam, kde očkovanie hrá veľmi, veľmi významnú úlohu. Alebo by sme mohli byť od seba vzdialení na päť metrov po dobu približne troch týždňov a ten hnusný vírus zdochne na hlad. Ale to je nereálne a ako sa s tým napokon popasujeme závisí od nás, veď nechceme byť len doma a v izolácii.

Skryť Vypnúť reklamu

Čo povedať na záver. Vydržme a spojme sa, veď sme na jednej lodi, vaxeri aj antivaxeri, lebo len tak sa môžeme posunúť dopredu. Sú tu aj iné a podľa môjho názoru oveľa väčšie hrozby v súvislosti s ekológiou, udržateľnosťou a našim doterajším spôsobom života.

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  32
  •  | 
  • Páči sa:  74x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu