Nemusíme sa báť o bezpečnosť ukrajinských vojakov. Ochranné helmy z Nemecka sú už na ceste.

Zdá sa to ako nepodarený žart, ale je to pravda, Nemecko poslalo na Ukrajinu 5000 ochranných prilieb.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

V nemeckých politických a diplomatických kruhoch museli naozaj horúčkovito premýšľať ako na jednej strane podporiť boj Ukrajiny pred ďalšou agresiou Ruska a na druhej strane si nepohnevať ruských jastrabov, ktorí sú fakt nervózni a nevypočítateľní. Myslím, že je dobre, keď sa necháva priestor na diplomaciu, ale helmy? To naozaj? Radšej mali poslať "kádéčka". Pre tých mladších krátke vysvetlenie. KD-čko bola zostava štyroch na seba naukladaných konzerv obalených v zmršťovacej fólii. Pokiaľ si dobre pamätám, bolo tam bravčové mäso, pečeňová paštéta, lunchmeat, koláč a pedro žuvačka. Keď nám pískli poplach, tak sme vyfasovali "kádéčko" a poďho von z kasární.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Na druhej strane je to viac ako sme Ukrajine poskytli my. Teda nulu. A naše postoje sú vágne, zmätočné, namiesto toho, aby sme okamžite zaujali jasný prodemokratický postoj a vyjadrili podporu nášmu susedovi, tak sa hádame ako malí chlapci. A niektorí ani nevedia, že sme v NATO.

Ale tak či onak Ukrajina očakávala zbrane, aby sa mohla ako tak brániť. Rusi rozohrali veľmi nebezpečnú šachovú partiu, ktorej  rukojemníkmi sme my ľudia na všetkých stranách a svetadieloch. Tu prestáva všetka sranda, zostáva len dúfať, že Putin má toľko zdravého rozumu, že nerozpúta peklo lebo nebolo by človeka na zemi kto by oslavoval.

SkryťVypnúť reklamu

V Rusku sú fakt ľudia, ktorí sú všetkého schopní (a nielen tam) a určite do neho hustia zo všetkých strán. Povedzte načo je toto nadrapovanie sa dobré, keď aj tak tanky a konvenčné zbrane vojnu už medzi mocnosťami nevyhrávajú. Som zvedavý ako ďaleko to zájde, USA zvolávajú bezpečnostnú radu, čo je ďalší formát na dialóg.

Nemáme my ľudia dosť iných problémov? Pandémia, chudoba, hlad vo svete, ekologické katastrofy, to sú len niektoré, čo mi napadajú.

A pomaly tu je jar, sadiť treba.

Svetu mier.

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  66
  •  | 
  • Páči sa:  916x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

SkryťZatvoriť reklamu