Jednota, jednota, jednota, som hrdý Európan

Putin nedosiahol ciele, ktoré si vytýčil. Ukrajina neskutočne hrdinsky vzdoruje agresorovi.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Priznám sa, že som bol dosť skeptický k ekonomickým a hospodárskym sankciám, ktoré ale nesmiernym spôsobom zaberajú a pripravujú sa i ďalšie; ruská mena sa prepadáva a všetko naznačuje tomu, že sa dostane na nejakú „umelú“ úroveň; na domácej scéne to vyzerá tak, že odpor obyvateľov narastá a čím dlhšie bude toto krviprelievanie nevinných ľudí trvať, tým viac bude narastať. Celý svet, až na pár diktatúr a nedemokratických režimov sa jednotne postavil proti tejto nezmyselnej agresii. Rusko je v izolácii. Uvidíme, ako sa zachová Čína.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

A to najlepšie nakoniec. Bezpochyby najväčšieho sklamania sa musel cár Putin dožiť, že spojil rozhádané európske národy do jedného šíku. Ďakujeme, Vladimír Vladimírovič!

Teraz sa odhalilo to podhubie na akých pevných základoch Európa stojí. Jeden za všetkých a všetci za jedného! Jedine jednota európskych národov môže v týchto, ako i v budúcich časoch obstáť pri všetkých skúškach, ktoré pred nás osud postaví.

Iste, môžete namietať, že keď sa situácia vráti k normálu (ale to už bude „nový normál“), že sa opäť objavia vzájomné rozpory. No a čo? To všetko je daň za demokraciu a musíme sa navzájom počúvať. V Ruskej federácii to nie je možné, to nie je demokratický štát.

SkryťVypnúť reklamu

Európa sa zmenila. Ukázal sa ten helenistický duch; akú veľkú hodnotu pre človeka znamená sloboda a demokracia. Je treba si priznať, že nás to bude aj bolieť, ale čo je to oproti tomu ako sú zabíjaní nevinní Ukrajinci. Vo vlastnej krajine a len preto, že nejaký chorý človek v Kremli sa rozhodol, že pošliape základné ľudské právo sa sebaurčenie.

Za demokraciu sa oplatí bojovať. Hrdinskí Ukrajinci, chcú patriť a patria do Európy a my ich v tom nenecháme samých. Majetky bohatých ruských oligarchov by nemali zostať zmrazené (ani potraviny v mrazničke si nenechávate dlho), ale mali by byť použité na obnovu rozbitého ukrajinského hospodárstva. To je môj návrh (nechcem brať agendu našim ľavicovým stranám).

SkryťVypnúť reklamu

A čo sa týka demokracie v Rusku?  U nich to bude veľmi, veľmi tŕnistá cesta. Musia vymrieť celé generácie , na základe ktorých, dúfam, vyrastú sebavedomí ľudia, ktorí nebudú slepo poslúchať cára a ohýbať chrbát. To je hudba budúcnosti, ale dobre sa to počúva, nie?

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  68
  •  | 
  • Páči sa:  929x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
SkryťZatvoriť reklamu