Pán Pellegrini v relácii „o 5 minút 12“

Aj pekne vyzeráte, aj súvislo rozprávate, aj ste pekne oblečený, ale prosím Vás, ten ľavicový populizmus, to snáď nie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Na prvom mieste by som chcel povedať, že som uvítal, že ste sa odtrhli od strany Smer, ale to vás nezbavuje spoluzodpovednosti za donebavolajúcu štátom riadenú korupciu za vlád Smeru pod vedením Róberta Fica, ktorej ste boli aj vy popredným členom.

Aspoň, že ste na rozdiel od Smeru povedali v súvislosti s ruskou agresiou, že vojna a nie porušenie medzinárodného práva. Človeka v týchto náročných časoch poteší aj záblesk pravdy.

Pán Pellegrini, ja som vedel, že keď vám nevyšla tá karta so zlou Severoatlantickou alianciou na čele so zlými Spojenými štátmi, že vyrukujete s niečím, čo táto vláda neurobila pre našich občanov a dočkal som sa. To máte v genetickej výbave so Smerom spoločné a nepadlo ďaleko jablko zo stromu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Vy ste profesionálny politik na ľavej strane spektra a rozumiem tej rétorike, ale dávajte si pozor na to komu to hovoríte. Ako keď poviete, že ľudia na Slovensku nemajú čo jesť. Ja poznám prinajmenšom dvoch ľudí, čo majú čo jesť a síce vy a hoci som dôchodca, tak aj ja. A určite je na Slovensku drvivá väčšina ľudí, ktorí sa v živote nespoliehali a nespoliehajú na štát a nevravia daj, daj, daj. Ale ktorí si svoje piliere postavili za svojho produktívneho života svojou prácou. Ja som nechodil po drahých dovolenkách, ale som si šetril, aby som mal nejaký ten peniaz na starobu.

A potom je tu tá Ukrajina, ako keď poviete, že táto vláda dala rýchlo do parlamentu Lex Ukrajina, ale o našich ľudí sa nezaujíma. Alebo, keď vravíte, že ide pomáhať poľnohospodárom na Ukrajine a naši poľnohospodári ju nezaujímajú. Alebo, keď poviete, že by ste sa nechal kľudne vydierať Putinom a platil by ste za ruský plyn v rubľoch. Bojko. Dajte do toho trošku srdiečka, veď sa tu tvoria dejiny a chudáci Ukrajinci zúfalo potrebujú každú našu pomoc a okrem iného bojujú aj za nás. Či nie?

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  68
  •  | 
  • Páči sa:  929x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu