Rusi nechcú vojnu a čím dlhšie to bude trvať, tým zreteľnejšie to bude počuť

Videl som video na Euronews z pokojnej demonštrácie v Moskve proti vojne, kde ľudia skandovali heslá „nie vojna“.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Policajti chodili s kamerami medzi ľuďmi, bol večer, tak ich mali osvetlené a celkom zblízka si ich natáčali. Zjavné zastrašovanie. Napokon veľa z nich aj  pozatýkali. V tomto sú naozaj skúsení, neviem aký dostávajú plat, ale bolo vidieť, že to majú za tie roky teroru perfektne nacvičené.

Tento policajný, autokratický, nedemokratický a diktátorský režim nedovolí prejaviť akýkoľvek iný názor, ako je ten ich. To je nonsens. Je to taký oligarchicko-komunistický hybrid vládnutia, ale teraz do toho vstupuje ten „cársky“ prvok v osobe Putina.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Môžete si myslieť, že to bola len hŕstka demonštrujúcich neonacistov a narkomanov ako Putin zlostne nazýva ľudí s iným názorom, ale pre mňa sú to ozajstní hrdinovia, ako tých pár ľudí, ktorí demonštrovali na Červenom námestí proti okupácii bratského a priateľského Československa ich „slávnou armádou“ v roku 1968. Nebudem sa k tomu vracať, už som o tom dosť napísal.

Pred týmito ľuďmi sa s obdivom a úctou skláňam, lebo oni sú si vedomí následkov, čo ich čakajú.  

Ruská prokuratúra zakázala protesty, veď ako inak. Tá prokuratúra, ku ktorej náš generálny prokurátor Maroš Žilinka až tak vzhliada, že sa zúčastnil na oslavách ich vzniku. Nechápem, prečo ho vláda neodvolá, na čo čakajú, veď to je piata kolóna. A nemyslite si vážení koaliční poslanci, že keby sa Fico dostal k moci, že by si hneď „nepoupratoval“ a nedosadil „našich ľudí“. A o našich domácich fašistoch a pomätencoch nehovoriac. Dostali ste mandát vo voľbách, tak si plňte svoju robotu.

SkryťVypnúť reklamu

Požičiam si videnie sveta pána Žilinku, ktoré prezentoval na sociálnej sieti: "Odmietam čierno - biele videnie sveta a osobný kontakt a komunikáciu s hlavami partnerských orgánov prokuratúr v zahraničí, vrátane Ruskej federácie, považujem za nevyhnutný a prínosný na naplnenie spoločného cieľa, ktorým je ochrana zákonnosti aj v globálnom meradle."

Páni moji, to je silná káva. Viem, teraz sa volá po jednote, ale to treba povedať nahlas, každý kto ide proti základom fungovania vlastného štátu tam nemá čo hľadať. Najnovšie Generálny prokurátor odňal v rozpore so zákonom úradu špeciálnej prokuratúry prípad advokátky Žedényovej, ktorý súvisí s kauzou Fatima.

Ján Škerko

Ján Škerko

Bloger 
  • Počet článkov:  66
  •  | 
  • Páči sa:  916x

Kto som? To je zaujímavá otázka, ale nie na mňa. K tomu by sa mohli vyjadriť ľudia, čo ma poznajú. Ale ak mám predsa len napísat pár viet, tak som ako duchaplný vlk oháňajúci sa palicou. A dôchodca. Moje motto je: s pevnou, ostrou a jasnou mysľou vpred. Som človek, ktorý chce niekedy reagovať na dianie okolo nás. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu