Zuzana

Za roletou som počítal krásne čísla, sumarizoval a rovnal úhľadné kolonky, aby dostáli svojho významu. Poslušné sa prepletali v rámčekoch ako som kázal, pokiaľ Zuzana nezaspievala ,,Marie má se vracet, tá co tu bydlí,,.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Spievala v čardáši, spievala ako keď cigánska kapela hraje poslednú. Zuzany sú výstupčivé, Zuzany sú znudené počítaním. 

 Tú moju Zuzanu, vodka neukladá do postele, ale posiela tancovať na ulicu a s takou ženou sa neháda, vravel mi Boris. Šiel som teda za ňou, šiel som v zimnom kabáte a apríl sa nám vysmieval horúci, panujúci, apríl pošklebujúci. To sa za roletou svet zmenil akoby lusknutím a ona sa priam vyžívala v mojej ospalosti. ,,Marie má se vracet, tak abys vstal,, spievala a zatiaľ ľudia ľahko odetí venčili psov, formu i partnerov. Behali, držali sa za ruky a popritom nenápadne kritizovali môj kabát v aprílovom dni, snáď žiadnu Zuzanu nikdy nestretli.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Iba tá stará predavačka už zrejme videla všemožné a tak nesúdi, len nech Zuzany po vodke tancujú a ospalí ich nasledujú. My ospalí, ktorým sa zdá byť nemožné, aby zima tak rýchlo ustúpila. Ešte bol november, keď apríl odhalil Rúžový mesiac v splne, a potom hneď drzé Slnko. To sú znamenia pre moju znudenú, aby tancovala a spievala ,,Marie má se vracet, tá co si jí mydlil,,.

 Cigáni hrali a tak sme tancovali celý večer, že by konečne únavou zaspala a nechala ma počítať. Nad ránom uľahla, no už som sa ku krásnym číslam nevrátil, to už nie sú také, keď sa Marie vracia.

Ján Zelenák

Ján Zelenák

Bloger 
  • Počet článkov:  41
  •  | 
  • Páči sa:  3x

Dávno a potom Zoznam autorových rubrík:  Obilné mesto IObilné mesto IIObilné mesto IIIŽabaObilné mesto IV

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu