Keď pápež slávi narodky s mojou mamou ...

Určite ste racionálne založení ľudia a v astrológiu neveríte. To je predsa blbosť aby ľudia narodení v rovnaké znamenie si boli podobní. A aj iné súvislosti sú určite len náhody. A ak je náhod viac, je to proste len Veľká náhoda.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (101)

Týmto článkom nechcem nič povedať, berte ho ako zábavu.

Pred rokmi som stretol človeka s ktorým som si dobre rozumel. Nešlo tam o nejakú hlbokú zhodu vo svetonázore, ale o nejakú podobnú emočnú vlnu. Je to doteraz vlastne môj najlepší priateľ. V mnohom sa rozlišujeme, ale akoby v nás bol nejaký „princíp" ktorý máme podobný. Ten môj kamarát má so mnou spoločný deň a mesiac narodenia.

Manželka mala podobnú skúsenosť s dátumami narodenia. Keď sa zamestnala na novom mieste, dlho som nepočul že by sa o niekom z kolegov a kolegýň vyjadrovala kladne. Až po dvoch rokoch sa stala jej kolegyňou žena s ktorou sa spriatelila. A na jej veľké prekvapenie po čase zistila, že majú totožný dátum narodenia! V jej prípade bol to aj rok.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Manželka je hrdá na to že jej dátum narodenia sú takmer samé sedmičky. Ja sa tomu len smejem. Ona hovorí že sedmička je jej šťastné číslo. O to som sa ale nikdy nestaral aby som zisťoval či je alebo nie je.

Ale keď si človek niečo zisťuje, dozvie sa ledačo zaujímavé. Napríklad nedávno som si čítal životopis speváka mojej obľúbenej hudobnej skupiny z pubertálnych čias (ale páčia sa mi doteraz) A zistil som že spevák Marian Gold sa narodil 26. Mája ako moja dcéra! Ale nepýtajte sa radšej či vie spievať.:-) Hlas Mariana Golda zbožňujem doteraz. Verte že vreskot mojej dcéry sa mu vyrovná ...:-)

Moja dcéra Viki nespieva síce hity od Alphaville, ale predsa mne sa stalo že som bol zasnívaný do speváčky (myslím len muzikálnu stránku :-) o ktorej som nedávno zistil že sa narodila len o deň skôr ako ja! Rovno na Halloween! Ide o Rakúšanku a týka sa to mojej samovýuky nemčiny. Náhodou som natrafil na CD v jednom výpredaji a okamžite som si zamiloval jej hlas.

SkryťVypnúť reklamu

Viete o tom že Charles princ z Wallesu kedysi maľoval a baví o zahradkárčenie? To boli vždy záujmy môjho otca, ale nie len to majú spoločné. Oni totiž oslavujú narodeniny v jeden deň a sú aj rovnaký ročník.

Že princ z Walesu nie je príliš charakterný čo sa týka žien? Že by potreboval pevnú ruku morálky? Niečo ako slovo pápeža? Tak v našej rodine máme i takého pápeža. Moja mama totiž oslavuje narodeniny spolu s Benediktom XVI., i keď nie sú rovnaký ročník.

A čo ešte autor prezradí o sebe? Je tam toho ešte hodne, ale spomeniem niečo iné ... Narodil som sa vtedy keď sa šíril po východe Slovenska mor (či cholera?) a na cestách v istej oblasti stáli vojaci, aby vytvorili určité karanténne oblasti. A preto som sa vlaste narodil tam kde doteraz ani nie je pôrodnica. No a teraz zamorujem priestor na Blogoch sme. :-)

SkryťVypnúť reklamu

Máte niekto podobné „paralelné" a „synchrónne" skúsenosti?

Jozef Kamenský

Jozef Kamenský

Bloger 
  • Počet článkov:  316
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zaváži len to, čo neumiera a pre nás neumiera to, čo umiera s nami. Zoznam autorových rubrík:  filozofické zamysleniapoéziaduchovnoumenieportréty blogerovDuch pôsobiaci v časealchýmia vareniaangelológiahistóriaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu