Čo je fašizmus a nacizmus?

Nie, nebudem za ďalšieho múdreho, ktorý sa chce hádať o ničom a robiť ekvilibristické kúzla. S tými pojmami sa už žonglovalo kadejako, od komunistov cez duchovno po homeopatiu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Vysvetlenie je jednoduché - každé zlo je len pokrútené dobro, zlo je disharmónia, extrémizovanie, narušenie rovnováhy ....

Nôž nie je zlo, však ním môžme rezať chlieb, to keď sa dá ním aj bodnúť, je vec miery. Áno, miera .... Mier nie je zo slova ktoré vyjadruje nečinnosť, ale mieru.

Každý izmus je len extrémizovaná idea, ktorá je v základe správna, len ju pre nejaký zisk prekrútili.

Každý človek hádam vie čo je zlo, že je to čin vedúci k bolesti a k smrti, že je to násilie, alebo aj konanie, ktoré k násiliu, bolesti a smrti vedie. Samozrejme aj to sú veci relatívne, pretože veriaci by sa mal hroziť viac smrti duše ako tela, takže môžme uvažovať o zle aj v transcedentnom zmysle, kde ide o smrť duše a ducha, zánik stvorenia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ale pozor, nezabúdajme na MIERU, bolesť nie je sama o sebe zlom ...
Nie je zlom využiť miesto kde som sa narodil, vlohy ktoré som získal pre ďalší svoj rast, pre vývoj. Nie je zlom si myslieť, že som na vyššej úrovni ako iný, ak to egoisticky nezneužijem, ale slúžim týmto iným ...
Takže ak by to zostalo len pri tom, že sa povedzme Nemci pokladali za vyspelý národ a nezačali by iné vraždiť, ale pomáhali by iným dostať ich na svoju úroveň, potiaľ by to bolo v poriadku.

Nemýľme sa, idea "nadčloveka" žije aj v kvázi antifašistoch, v našich postmoderných nihlistických neomarxistoch, ktorých vidíme denne označovať isté národy ako nízke, ako odpad, alebo isté rasy, či skupiny ako odpad. To je zo správnej idei, ale v ich prípade pokrivenej, podobne ako to bolo u nemeckých nacistov.

SkryťVypnúť reklamu

To, že sa rodíme ako muži a ženy, že sú tu nejaké národy má svoj hlbší zmysel, alebo vyšší. A dôkazom sú práve naši postmodernisti, ktorí tak uľpeli na anglosaskej civilizácii, pričom nadávajú na Rusko a vôbec Slovanov, lebo majú pravdu, že ona teraz učí ľudstvo individualizmu. Náklonnosť k islamu je nevedomou túžbou po obeti, ktorú nie sú schopní priniesť svojmu národu, ani ľudstvu. Alebo je to Freudov inštinkt k smrti? Samovražda jalového?

Postmoderní "antifašisti" idú cestou "zabi bobra, zachrániš les." Myslia si, že ak budú ľuďom vymývať mozgy vetou, že národ je len sociálny konštrukt, že tým zabránia národnému egoizmu. Nie, týmto ho budú len posilňovať, pretože démoni vznikajú práve takto - potlačením archetypálnych pudov do podvedomia a do nevedomia.
Podobne si myslia, že problémy medzi mužom a ženou vyriešia tým, že zničia rodinu. Lebo ani netušia, že rôznosť a polarita je na svete preto, aby človek na nej rástol ako sa s ňou konfrontuje a prekonáva ju. Oni chcú odstrániť rôznosť a polaritu, čo znamená smrť. Podobne je to s migrantami - dajte zaostalým civilizáciám všetko a takto ich zahubíte. V skutočnosti multi-kulty ideológia sa stane vrahom civilizácii. kultúr, čo sa ale nestane, dobro je silnejšie ako zlo ...

SkryťVypnúť reklamu

Všimnime si aké viery okiadzajú naši postmodernisti. Islam, ktorý nemá problém usmrcovať a Tibetský Budhizmus, pre ktorý je konečným cieľom NIČOTA. Iste, má aj kladné aspekty, napr. teória bodhisatwu, ale je symptomatické, že priťahuje hlavne ateistov, pre ktorých je nenáročný, pretože nič od nich nepožaduje ....

Napadá mi - ale čo motivuje ľudí neodhaliť podstatu izmov, ale len sa krútiť okolo, zamotaný to pojmov? Možno preto, lebo ak by išli do podstaty tak by odhalili aj svoje vlastné extrémizmy, svoje vlastné pochybenia, svoju nemieru?
Povedzme mnohí boľševici veľmi ľahko prijali ideu solidarity nie pre solidaritu, ale pre chamtivosť po cudzom majetku. Mnohí pravičiari neprijali ideu individualizmu preto aby rástli ako ľudia, ale aby si mohli egoisticky užívať. Mnohí propagátori gender nie sú azda za rovnoprávnosť mužov a žien, len povedzme niektoré ženy si chcú skúsiť agresivitu mužov, ich testosterón. Zas mnohí propagátori LGBTI nie sú ani tak za práva sex. menšín, len sú benevolentní voči sexuálnym výstrelkom pre im vlastnú sexuálnu náruživosť. A je symptomatické, že sa to týka najmä mladých, ktorým sa búria hormóny a len a jedine v tom väzí ich "úžasná" tolerancia.

SkryťVypnúť reklamu

Takže ako je to presne s nacizmom a fašizmom? Tak ešte ten fašizmus - korporácie sami o sebe nie sú zlé, ale ich zneužitie a teraz asi ma mnohí zlynčujú - ani globalizácia nie je zlo, ak je tam miera, ak tam nie je egoistické zneužívanie, toto naozaj s Rostasom nebudem jednostranne tvrdiť.

Minule to povedal Páleš nejako takto, že hriech - to je odtrhnutie sa od Boha, od Celku teda ... Máme tu nejakú homeostázu, celistvosť a z nej sa odtrhne jednotlivosť, prestane mať súvis s Celkom, začne si žiť svojim životom. Ani cnosť nemôžeme vytrhnúť z kruhu ostatných cností, cnosť vytrhnutá z kontextu, z celku - je takisto zlo.
A v tomto zmysle nemôže byť zlom samotný vzťah k národu, k vlasti, ani uvedomenie si svojich kladov ... ak samozrejme ich dáme do služby iným národom, iným ľuďom.

Netreba teda bojovať proti pojmom, ale proti nemiere, proti vyšinutosti a tá je kadetade, tvrdí nacisti či fašisti nie sú vôbec problém, tých je určite len promile ....

Jozef Kamenský

Jozef Kamenský

Bloger 
  • Počet článkov:  316
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zaváži len to, čo neumiera a pre nás neumiera to, čo umiera s nami. Zoznam autorových rubrík:  filozofické zamysleniapoéziaduchovnoumenieportréty blogerovDuch pôsobiaci v časealchýmia vareniaangelológiahistóriaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

52 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu