Prečo elity naháňajú Kotlebovi hlasy?

To sú veci týkajúce sa aj psychológie, čím viac niekoho zastrašujeme, tlačíme naň, tým viac sa bude brániť a keď už budeme biť po všetkom len preto, lebo to má národné farby, vznikne taký protiodpor, že tu naozaj hrozí vojna ....

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Už to bolo mnohokrát povedané, že za dnešný "fašizmus" môžu antifašisti, alebo jednoducho tí, ktorí pretláčajú tie nové hodnoty, ktoré by sa dali zhrnúť pod pojem "neomarxizmus", pretože oni to tak prehnali, také polopravdy šíria a až lži a tak agresívne, že jednoducho vydupali spod zeme fašistov ...

Ako to bolo pred nástupom Hitlera k moci? Po I. svetovej vojne bolo Nemecko izolované, platilo obrovské reparácie a tak aj boli nútení spolčiť sa so ZSSR, mali zmluvy o vojenskej a hospodárskej spolupráci. Išlo o Výmarsku demokratickú republiku, žiadni náckovia. Víťazi boli k nim tak tvrdí, že sa aj ozývali hlasy, či by nemohli trocha zľaviť. Nie, riešenia ponúkol až Hitler.
Medzitým ale život vo Výmarskej republike vyzeral tak, že komunisti robili neporiadok, prestrelky po uliciach, politické vraždy, celkový úpadok morálky a mravov. Do toho ešte prišli ruskí migranti, ktorí tvrdili, že im tam v Rusku moc uchvátili marxistickí Židia.
Bežný človek robí vždy jednu chybu - ide z extrému do extrému a tak si Nemci zvolili Hitlera, ktorého spočiatku Západ predsa len podporoval, pretože viac sa báli komunizmu, a báli sa ho viac, hlavne Churchill po celú vojnu, nechceli moc decimovať Nemcov.

Ľudia majú nie len telesné potreby, ale aj duševno-duchovné. A tu odrazu prišli ideológie, kde sa tvrdí, že rodina je sociálny konštrukt, náboženstvo je sociálny konštrukt, národ je sociálny konštrukt ... Tiež hodnoty postmoderného nihilizmu, kde objektívna morálka neexistuje. Niekto sa opýta, že odkiaľ je potom ten pojem humanizmu, no ja neviem, asi ide o schizofréniu ... Na jednej strane rušiť klasické hodnoty, na druhej strane hovoriť len z nich. Na jednej strane pokladať reči o konci Západu za fašizmus, na druhej strane otvorene hovoriť, že Západ aký je, musí skončiť.

Tom Nicholson tvrdí, že na Slovensku je toľko korupcie a zlodejín aj preto, lebo sme slabí patrioti. A nemá to svoju logiku? No kto nemá žiaden vzťah k svojmu okoliu kde žije, toho nebude bolieť jeho devastácia. A my ešte viac brojíme proti patriotizmu? Nie je to bláznovstvo?

U ľudí jednoducho nebol stimulovaný vlastenecký cit, naopak, tento cit bol zosmiešňovaný, a tak toto vákuum zaplnil Kotleba. Ktosi tu urobil chybu, že?
Ale ako sa tiež vyjadril istý profesor, ktorý prežil koncentrák - ide o zlyhanie demokracie. Nuž elity by si mali spytovať svedomie, ako to ale robia?

Hovorí sa, že história sa neopakuje, len sa rýmuje, a podľa historikov Kotlebovcom nejde o nejakú hilterovčinu, len sa ohliadajú za Slovenským štátom a myslím, že ani o to nejde, ide len o hrubú formu patriotizmu, títo chlapci si jednoducho pestujú viac svaly ako mozog. Volič ale volil len približne, jednoduchý Slovák, ktorému nikto neponúkal lepšie ....
Dokonca aj bezpečnostný analytik Bránik tvrdí, že Kotleba nie je tak nebezpečný ako údajne iní extrémisti, ktorí sa ešte len pripravujú. Dokonca nie je vôbec nebezpečný, ide so systémom, veľa zľavuje, pozornosť si už predsa získal.

Kto chápe dialektiku dejín, nikdy neurobí napr. to, čo pán prezident Kiska, že urazí 200 000 voličov. Masaryk tvrdil, že demokracia je diskusia, prečo ju páni demokrati tak nemajú radi?
A ide sa urážať ďalej ...

Je to taká psychológia, že ak budeme niekoho stále napomínať, posmievať sa mu a urážať ho, hlavne ak je to nie celkom právom, on zatvrdne ešte viac a aj zradikálnie. A nehovorím tu vôbec o Kotlebovcoch, veď náš mainstream dáva do jedného riadku alternatívnu medicínu, duchovno, povedzme Ľ. Štúra s fašizmom.
Človek sa dnes neprestáva diviť čo všetko môže byť, alebo môže spieť k fašizmu, dokonca už len nespokojnosť so zlom v spoločnosti. To človeka raz naštve a mnohí si povedia - a just budem voliť toho Kotlebu, však vy ste ešte horší, šikanujete a kriminalizujete ľudí! Nálepkujete, kopete, urážate, dokonca som videl na facebooku aj výzvy k násiliu. Napr. že "prečo ste tomu Koronimu jednu nefukli?"

Všetko je to tu akoby mimo reality. Návštevy koncentrákov by akože mali vyriešiť umravnenie spoločnosti, ide sa presviedčať výtvarnými kreáciami - metamorfóza svastiky z dvojkríža, akoby sa z holubice nedal prerobiť bombardér .... Jednoducho infantilizmus, alebo je to naschvál?

Tiež jeden pán, ktorý má svoju reláciu v RTVS naháňa Kotlebovi hlasy. Vo svojich blogoch a článkoch starostlivo vyberá len také slová, aby čím viac urazil, ale vôbec nie Kotlebu, ten mu je asi kamarát, ale každého s iným názorom. Škála "trapňučkých" sa uňho rozširuje, fašistické je v podstate už celé Slovensko, agresivitou sa už ani netají, on by proste len "je.ol", ako raz písal do statusu. .... Veru zo svojich daní si platíme človeka, ktorý rozoštváva ľudí proti sebe. Je tak nespôsobilý, alebo to robí zámerne, aby sa potom tešil z nejakej katastrofy? Neviem ....

Myslím, že je scestné myslieť si, že dnes niekto začne stavať koncentráky a posielať menšiny do plynu. Ide o iné, ja si predstavujem patriotov inteligentnejších. A viete ako znížiť Kotlebovi hlasy na nulu?
Pestujme morálku, mravy a cnosti, pestujme pozitívny patriotizmus a zajtra má Kotleba 0, slovom NULA percent.

Jozef Kamenský

Jozef Kamenský

Bloger 
  • Počet článkov:  316
  •  | 
  • Páči sa:  15x

Zaváži len to, čo neumiera a pre nás neumiera to, čo umiera s nami. Zoznam autorových rubrík:  filozofické zamysleniapoéziaduchovnoumenieportréty blogerovDuch pôsobiaci v časealchýmia vareniaangelológiahistóriaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

INEKO

INEKO

117 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Radko Mačuha

Radko Mačuha

235 článkov
Karol Galek

Karol Galek

116 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu