Taký je aktuálny právny stav, skutočnosť je však úplne iná. Už na jar roku 2012 som si dovolil upozorniť na jednu reklamnú plochu, pričom jej obsah a miesto umiestnenia boli podľa mňa nevhodné nielen z právneho, ale aj etického hľadiska. Jednalo sa totižto o reklamu na alkoholický nápoj, pričom reklamná agentúra na umiestnenie tejto reklamy využila svoju plochu pred jedným školským areálom v Nitre. V tomto areáli zhodou okolností sídlia až dve školy, stredná a aj základná. Spomínaný bilbord sa nachádzal pred vstupom do školského areálu na Cabajskej ulici v Nitre.
31.3. 2012

Vtedy pred dvoma rokmi sa mi podarilo po vyjadrení malého protestu a aj prostredníctvom článku na tu blogu SME docieliť, že reklamná plocha bola o dva dni prelepená. Situácia sa však opäť po dvoch rokoch zopakovala, a to v ešte krajších a jasnejších farbách.
23.4. 2014

Prišla jar, vonku sa oteplieva, no mládež musí tráviť čas v stresujúcej škole. Ako by túto situáciu a aj cieľovú skupinu mohol využiť nemenovaný marketér? Čo tak ponúknuť im niečo na vylepšenie nálady? Čo tak napríklad život plný šťavy, slnka, vody, polonahých tiel, v krajine zvanej Citrusia. Nepotrebuje na to ani audiovizuálne prostriedky, stačí mu obyčajná statická plocha ponúkajúca reklamu od rána až po koniec školského vyučovania, pričom bilbord si bude plniť svoju funkciu aj celodenne, a to ako pútač na cestnej križovatke.
Podľa viacerých prieskumov má marketing najväčší vplyv práve na deti a mladých ľudí. To si určite uvedomujú aj marketéri a reklamné agentúry, a preto sa s určitým druhom reklamy k deťom a mládeži cielene približujú. Som o tom presvedčený dokonca aj v prípade propagácie alkoholu. Hoci zákon možno priamo neporušujú, no určite je takéto konanie minimálne na hrane zákona a určite za hranicou elementárnej etiky.