Kauza mafiánskeho gangu z Dunajskej Stredy: Zadržali elitného expolicajta

AKTUALIZOVANÉ Bývalý policajt je podozrivý v súvislosti s kauzou okolo vražedného gangu Kristiána Kádára a spol. V civile je už od roku 2005.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

AKTUALIZOVANÉ 4.8. 2016 o 14,45 o vyjadrenie policajného prezídia k obvieniu expolicajta.

Elitní policajti z Národnej kriminálnej agentúry zadržali bývalého kolegu. Ide o Borisa Drevenáka, ktorý pôsobil do marca 2005 na Úrade boja proti organizovanej kriminalite (ÚBOK).

Podozrivý je v súvislosti s kauzou okolo Kristiána Kádára a spol. Kádára a ďalších mužov policajti obvinili z brutálnych vrážd v Dunajskej Strede a okolí ešte v máji. Informáciu o zadržaní Drevenáka pre môj blog potvrdil zdroj z prostredia polície.Národná kriminálna agentúra dnes vykonávala rozsiahlu policajnú akciu na území západného Slovenska, ide o zaisťovacie úkony, zadržala sedem obvinených," informovali z oddelenia komunikácie policajného prezídia v utorok 2.8. 2016. Okrem expolicajta, tak zadržali aj ďalšie osoby. .

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Polícia vo štvrtok (4.8. 2016) upresnila prečo obvinili bývalého elitného policajta v súvislosti s mafiánskym gangom v Dunajskej strede. Boris Drevenák je obvinený z vraždy a založenia zločineckej skupiny.

"Zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny je obvinených spolu deväť osôb," informoval hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

Medzi nimi je aj expolicajt z Úradu boja proti organizovanej kriminalite Boris Drevenák. Ďalej známe mená ako Zsolt Nagy prezývaný Čonty, ktorý je na úteku, Kristián Kádár, či František Zákál.

Slivka uviedol, že mali byť činní pre zločineckú skupinu „sátorovci“. Tá mala páchať násilnú a ekonomickú trestnú činnosť na území Slovenska aj Maďarska od roku 1999 až do roku 2010

Drevenák je obvinený za to, že sa podľa vyšetrovateľa podieľal na vražde Vojtecha E. v roku 2003 v bratislavskej Vrakuni.

SkryťVypnúť reklamu

"Mal poskytnúť informácie o jeho pobyte, o vražde mal byť informovaný a mal ovplyvňovať priebeh jej vyšetrovania," doplnil Slivka.

V tomto prípade vraždy polícia vzniesla obvinenie voči iným mužom ešte v máji a obvinení sú vo väzbe.

Padlo obvinenie za vraždu roky hľadaného mafiána Sátora. Sudca rozhodol o väzbe

Drevenáka aj ďalších poslal do civilu Jaroslav Spšiak v marci 2005, keď zastával post 1. policajného viceprezidenta. Spišiak odvolanie zdôvodnil tak, že "hoci sú dobrí odborníci, nedokázali správne riadiť podriadených." Podľa jeho slov išlo o jeho priateľov. (Viac si môžete prečítať tu.)

Aj sýkorovci?

„Sýkorovci mali policajné krytie. Mysleli si, že si môžu dovoliť všetko. Mali svojho človeka na polícii, na ÚBOK-u v Trnave,“ povedal pri výsluchu v prípade vraždy takáčovca Róberta Pála na polícii Ľubomír Kudlička,ktorý je považovaný za aktuálneho šéfa tejto partie. Pála zavraždili sýkorovci v novembri 2003. (Viac si môžete prečítať tu.)

SkryťVypnúť reklamu

Práve Drevenák pôsobil aj na ÚBOK-u v Trnave. Keď bol ešte policajtom, zhorelo mu auto. Podľa zdrojov z prostredia polície Drevenák mal blízko aj k dnes už nebohému bossovi sýkorovcov Petrovi Havašimu.

Policajti priznali, že Čonty z vražedného gangu ušiel. Vyhlásili mimoriadne pátranie

Júlia Piraňa Mikolášiková

Júlia Piraňa Mikolášiková

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  335
  •  | 
  • Páči sa:  329x

Témy spojené s políciou, prokuratúrou, súdmi a organizovaným zločinom.Písala som pre Nový Čas, pre Aktuálne.sk ( Články tu ). Teraz píšem pre TVKRIMI.SK Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

50 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

713 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
SkryťZatvoriť reklamu