Archa

Vlci, medvede, sovy, salamandry, fúzače, ďubníky, tesáre, orly, mnohonožky, stonožky, vretenice, bystrušky, motýle, húsenice, jašterice, vážky, huby, machy, limby, slizovky, lykožrúty, smreky, jarabiny,  zemoleze, chvostoskoky, pavúky, to všetko vezie koráb uprostred Tatier. Tým korábom sú rezervácie Tichá a Kôprová dolina, ktoré unášajú na veľkých vlnách lesohospodárskej potopy zvieratá, rastliny, plazy i vtáky ako archa Noemova.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (224)

Profesionálny vojak a teraz minister životného prostredia, sa vyhráža amatérom, že bude trestnoprávne riešiť ich monitoring v Tichej a Kôprovej doline. Ten monitoring totiž potvrdzuje klesajúce stavy lykožrútov a neuveriteľne rýchlu obnovu lesa bez ľudských zásahov. A ak sa amatéri budú pliesť pod nohy profesionálom pri odvoze dreva predávaného za babku z najprísnejších tatranských rezervácií, bez mihnutia oka na nich zavolá políciu. Je to profesionálne riešenie.

A dokonalé zničenie dôkazu. Potom už totiž budú môcť profesionáli slobodne verejnosti tvrdiť, že keby nebolo ich pesticídov a motorových píl, tatranské doliny by boli zničené.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Preto sa dobre pozerajte. Národná prírodná rezervácia Tichá a Kôprová dolina vyzerá tohtoročnú jeseň takto.

Obrázok blogu

Po lesohospodárskej potope bude vyzerať ako 12 500 hektárov lesov v Tatranskom národnom parku spracovaných profesionálmi.

Obrázok blogu

Totálne nasadenie profesionálov a čistenie slovenských lesov nepomohlo. Lykožrút je všade, kde lesníci mohli proti nemu slobodne bojovať. Pesticídmi i pílami. V Levočských vrchoch. Na Spišskej Magure. V Národnom parku Nízke Tatry.

Dobre sa pozerajte. A ak chcete niekde mať stromy, o ktoré sa nemusíte báť, pomôžte.

Vlci, medvede, sovy, salamandry, fúzače, ďubníky, tesáre, orly, mnohonožky, stonožky, vretenice, bystrušky, motýle, húsenice, jašterice, vážky, huby, machy, limby, slizovky, lykožrúty, smreky, jarabiny, zemoleze, chvostoskoky, pavúky, to všetko vezie koráb uprostred Tatier, unášaný na veľkých vlnách lesohospodárskej potopy ako archa Noemova.

SkryťVypnúť reklamu

Všetci by sme mali mať na pamäti známu historickú pravdu.

Titanic postavili profesionáli.

Noe bol len amatér.

Juraj Lukáč

Juraj Lukáč

Bloger 
  • Počet článkov:  124
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Elektronik, ktorý sa zamiloval do divočiny a ako východoslovenský chmurnik predpovedá počasie na každý víkend Zoznam autorových rubrík:  Slovenská divočinaMôj priateľ SkúkamDrevorubači a poľovníciStromyNa hranici zdravého rozumuSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
SkryťZatvoriť reklamu