Profesionálny vojak a teraz minister životného prostredia, sa vyhráža amatérom, že bude trestnoprávne riešiť ich monitoring v Tichej a Kôprovej doline. Ten monitoring totiž potvrdzuje klesajúce stavy lykožrútov a neuveriteľne rýchlu obnovu lesa bez ľudských zásahov. A ak sa amatéri budú pliesť pod nohy profesionálom pri odvoze dreva predávaného za babku z najprísnejších tatranských rezervácií, bez mihnutia oka na nich zavolá políciu. Je to profesionálne riešenie.
A dokonalé zničenie dôkazu. Potom už totiž budú môcť profesionáli slobodne verejnosti tvrdiť, že keby nebolo ich pesticídov a motorových píl, tatranské doliny by boli zničené.
Preto sa dobre pozerajte. Národná prírodná rezervácia Tichá a Kôprová dolina vyzerá tohtoročnú jeseň takto.

Po lesohospodárskej potope bude vyzerať ako 12 500 hektárov lesov v Tatranskom národnom parku spracovaných profesionálmi.

Totálne nasadenie profesionálov a čistenie slovenských lesov nepomohlo. Lykožrút je všade, kde lesníci mohli proti nemu slobodne bojovať. Pesticídmi i pílami. V Levočských vrchoch. Na Spišskej Magure. V Národnom parku Nízke Tatry.
Dobre sa pozerajte. A ak chcete niekde mať stromy, o ktoré sa nemusíte báť, pomôžte.
Vlci, medvede, sovy, salamandry, fúzače, ďubníky, tesáre, orly, mnohonožky, stonožky, vretenice, bystrušky, motýle, húsenice, jašterice, vážky, huby, machy, limby, slizovky, lykožrúty, smreky, jarabiny, zemoleze, chvostoskoky, pavúky, to všetko vezie koráb uprostred Tatier, unášaný na veľkých vlnách lesohospodárskej potopy ako archa Noemova.
Všetci by sme mali mať na pamäti známu historickú pravdu.
Titanic postavili profesionáli.
Noe bol len amatér.