Hacker Tomáš Bella

Tak som sa dnes dočítal v súvislosti s prienikom do počítačového systému NBÚ, že ...„hackeri sú zločinci...“ a polícia možno obviní aj „...pracovníkov médií...“. Pán Spišiak povedal, že to nie je vyhrážanie sa novinárom, ale „vysvetlenie situácie“. Rád by som pri tej príležitosti pripomenul slovenskej polícii a NBÚ pánov Darwina i východoslovenského kňaza a znalca vlkov Dr. Voskára.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (93)

Evolúcia v okolitom svete nie je o tom, že prežije ten, čo má najväčšie krvavé tesáky a pazúry, ako to veľmi často prezentujú kreacionisti. Živé zložité systémy prežívajú vďaka tomu, že sitom evolúcie prechádzajú organizmy, ktoré si o sebe nemyslia, že sú tu stvorené na večnosť, ale tie, ktoré sa dokážu najlepšie prispôsobiť meniacim sa podmienkam a do neistej budúcnosti posielajú najviac životaschopných potomkov.

V prírode v evolučnom procese nebojujú proti sebe vlci a jelene ako si to naivne myslia poľovníci. V evolučnej olympiáde súťažia proti sebe navzájom vlci, o to, ktorí z nich sa dokážu najlepšie prispôsobiť meniacim sa podmienkam stredourópskych lesov. Rovnako ako jelene, ktorí súťažia o to, kto vymyslí väčšiu fintu v hre „Skry sa pred svojim vlkom“.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Dôsledok tohto faktu, pre kreacionistických poľovníkov určite šokujúci, odhalil Dr. Voskár vo svojej práci s dlhým názvom Ekológia vlka obyčajného a jeho podiel na formovaní a stabilite karpatských ekosystémov na Slovensku. Z jej záverov vyplýva, že najlepšie, najzdatnejšie jelene, žijú v biotopoch s najväčším výskytom vlkov. Že jelene s najväčšími poľovníckymi trofejami, s najväčším počtom zlatých medailí, pochádzajú z lesov, ktoré sú prepchaté vlkmi. Vlci nie sú nepriatelia jeleňov a už vôbec nie poľovníkov. Naopak. Vlci a jelene sa navzájom potrebujú. A potrebujú ich aj poľovníci.

Spišiak a NBÚ sa tvária, že NBÚ bolo stvorené piaty deň Božieho procesu stvorenia a malo by mať až do Apokalypsy pokoj. A keď to tak nie je, vyťahujú všetci zločineckú kartu. To by ma až tak neprekvapovalo. Aj niektorí poľovníci, v duchu svojho kreacionizmu, majú vlka za satana. Ak ale pán Spišiak začína hovoriť o novinároch SME ako napomáhačoch zločincov, je to pre mňa už trochu silná káva.

SkryťVypnúť reklamu

Najzdatnejšie, najvýkonnejšie obranné systémy odolné voči hackerským prienikom sú v počítačových ekosystémoch s dlhodobým a dostatočným výskytom hackerov - vlkov. NBÚ a pán Spišiak by si teda mali svojich hackerov hýčkať a nie stíhať.

Snaha polície trestať novinárov za informovanie o obyčajných skutočnostiach len preto, že informácie odhaľujú totálnu neschopnosť štátnych úradnikov prispôsobovať sa meniacim vlastnostiam okolia, pripomína snahu iných štátnych úradníkov zakázať informovanie o kladných vplyvoch šeliem na slovenské prírodné ekosystémy.

Dnešná správa, že NBÚ vypísal konkurz na počítačových expertov v podstate už len potvrdzuje všetko čo som napísal.

SkryťVypnúť reklamu

Aj to, že idiotom asi zostáva už len ten, čo ponechal v systéme heslo nbusr123.

Juraj Lukáč

Juraj Lukáč

Bloger 
  • Počet článkov:  124
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Elektronik, ktorý sa zamiloval do divočiny a ako východoslovenský chmurnik predpovedá počasie na každý víkend Zoznam autorových rubrík:  Slovenská divočinaMôj priateľ SkúkamDrevorubači a poľovníciStromyNa hranici zdravého rozumuSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu