Komunistická cenzúra je späť

Už komunisti vedeli najlepšie, čo potrebujem. Koľko potrebujem zjesť za rok vajíčok, koľko masla a koľko mäsa. Koľko si mám kúpiť toaletného papiera a cukru. Už komunisti vedeli najlepšie, kde mám cestovať a kde nesmiem ísť, aby som nemal vo svojej hlave chaos a ten chaos náhodou neprenášal do našej milej a krásnej krajiny. Už komunisti vedeli, aké knihy mám čítať a čo mám písať. A tak som z celého sveta mohol ísť len do Maďarska, Rumunska a Bulharska a keď som chcel vyraziť do slovenských Bukovských vrchov, musel som sa v sobotu ráno zapísať u bdelého starostu Novej Sedlice, s popisom času a miest môjho pohybu po lese.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (38)
Jeden z protipožiarnych pásov
Jeden z protipožiarnych pásov 

Vyzerá to tak, že komunistická cenzúra je späť. Obvodný lesný úrad v Brezne vydal v máji tohto roku zákaz vstupu do lesov v Národnom parku Nízke Tatry, okrem iného aj do oblasti, kde došlo k zničeniu biotopov európskeho významu - Mlynné doliny. Odôvodňuje to úplne logicky - zákaz vydal v záujme občanov, aby ich uchránil pred veľkým množstvom nespracovanej kalamity, a les aby uchránil pred požiarmi, ktoré zakladajú títo občania v národných parkoch.

Obrázok blogu

Myslel som si, že dobu akú pamätám spred niekoľkých desaťročí, už nezažijem. Ale potichu a isto sa vracia. Už opäť bijú puškami našich chlapcov, keď v národnom parku fotia to, čo ohrozuje vysokopostavených politikov. Už opäť do istých území majú povolené vstupovať len tí vyvolení - ako keby kalamita ohrozovala len vybranú skupinu občanov a inú nie. A výber ohrozenej skupiny opäť robia nominanti politických strán.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Je ale trápne, že lesníci nevymysleli od pádu komunizmu žiaden vyšší stupeň cenzúry. Neuverejňujú vlastné potemkinove dediny, vlastné nádherné Mlynné doliny, len tak obyčajne sprosto zakazujú chodiť do lesa. Ale veď uznajte, normálny, slušne žijúci človek musí mať z toho v hlave chaos, keď mu ukážete takú fotografiu a poviete, že to je protipožiarny pás - cez bukový les, kde ťažko nájdete zvalený strom.  

Obrázok blogu

 A tomu chaosu v hlavách slušných ľudí je predsa potrebné zabrániť!

A tak ako komunisti vedeli čo mám jesť, počúvať, čítať a vidieť, vie to aj poctivý demokratický, samostatný slovenský úradník.

Juraj Lukáč

Juraj Lukáč

Bloger 
  • Počet článkov:  124
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Elektronik, ktorý sa zamiloval do divočiny a ako východoslovenský chmurnik predpovedá počasie na každý víkend Zoznam autorových rubrík:  Slovenská divočinaMôj priateľ SkúkamDrevorubači a poľovníciStromyNa hranici zdravého rozumuSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu