Milovanie v divočine

Jeho mohutný hlboký hlas pôsobil na ňu ako afrodiziakum. Cítila ako jej začína búšiť srdce a krv prudko udiera do hlavy. Ako trikrát prepálená írska whisky Jameson. Vôbec jej nevadilo, že vedľa nej ležia ešte tri sokyne. Tie sa s rovnakou túžbou pozerali na jeho krásny mohutný krk a vzdychali túžbou, keď k nim otočil svoju inteligentnú tvár. Ona na nich úplne kašlala, jasne cítila, že ich láska sa už ide naplniť a to veľmi, veľmi konkrétne. Len nech ešte tak krásne hlboko rozpráva, nech duní jeho hlas...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)
Slimáky neručia, ale zato ovládajú pekné milostné tance
Slimáky neručia, ale zato ovládajú pekné milostné tance (zdroj: Juraj Lukáč)

A potom som prišiel na scénu ja.

Ľahká váha, žiaden poriadny hlas a kvalita šiat zodpovedajúca minimálnej mzde, ktorú som poberal. Ale keďže bola tma ako uhoľ, nik si moje základné nedostatky nevšimol. Žiadna hviezda, ani lúč mesačného svetla a baterka ďaleko v meste. Schádzal som pomaly po bočnom čergovskom hrebeni a pod nohami mi jemne pukali drobné kamienky. Orientoval som sa len nohami a snažil som sa nezísť z lesnej cesty. Neznáme fučiace obludy, ktoré predo mnou v tme vydávali intenzívny buchot, ma ale začuli.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Z ničoho nič som sa stal sokom v láske trom ozrutným karpatským jeleňom. Roztúžené jelenice môj vzhľad očividne nezaujal, ale ich partneri oslepení láskou a ohluchnutí neustálym ručaním sa začali rútiť priamo na mňa.

Zaručal som.

Zo strachu.

Neviem čo ma to napadlo, ale vydal som zvuk, ktorý na jelenice zapôsobil ako antiafrodiziakum a na jeleňov ako palica medzi oči.

Jelene sa okamžite stratili v tme. Dámy naľavo, páni napravo.

Obrázok blogu

Mohutný čergovský jeleň tesne po súboji so sokom v láske. Na pleci si všimnite krvavé rany po súperových parohoch.

-------------------------------------------------------------------------------------

Skryť Vypnúť reklamu

„Inokedy by si ma takouto hlúposťou nazaujal, ale dnes sa mi to celkom páčilo“.

Obláčiky dymu zo Skúkamovej fajky v tvare srdiečok veštili júnovo-filozofickú náladu môjho priateľa.

„Už mám totiž dosť tých povolebných politických analýz, straníckych kydov a bezfarebných klišé. Som rád, že si prehodil tému, veď skončil máj, lásky čas, a tie veci čo ste v takom krásnom mesiaci vyvádzali dole v mestách... škoda komentovať. To ste sa všetci úplne zbláznili? Skutočný život tepe ináč a kdesi inde, plný lásky a nenávisti, farieb a milovania. Život nie je založený na politických bilbordoch, futbalových zápasoch, Mendelejovej tabuľke prvkov a kolobehu hmoty. Život, to je láska. Láska to je zvádzanie, obradné zvyky a milovanie. Vedia to všetci. Baktérie, stonožky, salamandry i medvede. V divočine, olympijské hry nepozná nik. Milostné hry pozná každý.“

Skryť Vypnúť reklamu

Môj najvernejší priateľ, československý vlčiak mimoriadnych schopností, tak ako to bolo pre neho v tejto neskorej dobe zvykom, hojdajúc sa v kresle, vypúšťal divotvorné objekty zo svojej fajky značky Dunhill a popíjal Fernet — nápoj skutočných mužov.

„No a?“, upil som si čierneho čaju Daržiling, mimochodom z prvého zberu.

„Divil by si sa, ale vyzerá to tak, že to ručanie jeleňov funguje skutočne na lane ako afrodiziakum “, Skúkam vyklepal fajku, odložil SME do zberu, ktorý zajtra vymeníme za toaletný papier TENTO a opäť sa pohodlne natiahol v kresle.

„Existuje celá séria vedeckých prác, ktoré popisujú fungovanie tohto javu, hlavný autorom je nejaký pán McComb.“

Skryť Vypnúť reklamu

Skúkam čistil fajku a očividne sa chystal spať.

„Ale ti ešte dopoviem, McComb tvrdí, že jeleň s najkrajším ručaním najrýchlejšie zbalí lane, a tie potom rodia skôr jelenčatá, ktoré kvôli tomu majú väčšie šance na prežitie ako tie druhé.“

„Keď to tvrdia vedci, asi máš pravdu“, snažil som sa inteligentne pokračovať v debate. 

„Ja viem, že mám pravdu,“ Skúkam bol niekedy neznesiteľne namyslený.

„My ľudia síce neručíme, tak ako vy v tej divočine, ale predvádzame sa tiež, by si neveril čím všetkým dokážeme zaujať ženy", dostal som nápad ako môžem pred spaním Skúkama intelektuálne doraziť.

„Napríklad taký kvantový fyzik Schrödinger zbalil na Vianoce 1925 v Alpách jednu so svojich prvých mileniek, na úvahy o slávnej Schrödingerovej rovnici dokonale popisujúcej svet atómov. Ešte na konci svojho života, v katolíckom Írsku, ako riaditeľ Ústavu pokročilých štúdií sa okrem vedeckej práce úspešne venoval aj zvádzaniu študentiek. Rovnicami.“

Skúkam s poloprivretými očami ešte počúval, ale pri mene Schrödinger ožil a so záujmom sa spýtal:

„Ten Schrödinger, to nie je ten čo mal tú Schrödingerovú mačku..."

„No je to ten, ale mňa nezaujíma ani tak jeho mačka ako to, že ako kvantový fyzik napísal prácu Čo je život, veľmi precízny rozbor podstaty života", zahriakol som svojho psieho priateľa.

„Život nie je založený na politických bilbordoch, futbalových zápasoch, Mendelejovej tabuľke prvkov a kolobehu hmoty. Život, to je láska. Láska to je zvádzanie, obradné zvyky a milovanie. Vedia to všetci...", Skúkam definitívne zaspal.

Juraj Lukáč

Juraj Lukáč

Bloger 
  • Počet článkov:  124
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Elektronik, ktorý sa zamiloval do divočiny a ako východoslovenský chmurnik predpovedá počasie na každý víkend Zoznam autorových rubrík:  Slovenská divočinaMôj priateľ SkúkamDrevorubači a poľovníciStromyNa hranici zdravého rozumuSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu