Nepriateľ štátu

Štát je organizovaný tak, aby vyrábal buldozéry, chemikálie a vrtuľníky, ktoré tie chemikálie rozprašujú. Zastupujem skupinu ľudí, ktorí zistili, že to nie je dobré robiť vždy a všade. A pri obrane svojej krajiny objavili, že slová sú pre konfrontáciu s mocou veľmi neefektívnym argumentom. Prešli sme k činom. Naše činy začali ohrozovať moc a jej zisky. A tak som sa stal nepriateľom štátu. Podal na mňa trestné oznámenie.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (133)

Striekanie pesticídov v národných parkoch, v našich štátnych lesoch, stojí veľmi veľa. Každoročne desiatky miliónov korún.

To je záujem štátu.

Pesticídy sú látky určené na zabíjanie živých organizmov a mali by sa preto používať veľmi uvážene, za kontrolovaných podmienok, na štátnom území pod dohľadom občanov tohto štátu a v súlade so zákonmi tohto štátu.

To je záujem občanov.

12. marca 2008 Lesy Slovenskej republiky požiadali ministerstvo životného prostredia o súhlas na aplikáciu chemických látok na území národného parku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V máji sa na území národného parku Nízke Tatry objavili tieto tabule:

Obrázok blogu
Obrázok blogu

5. júna 2008 sme podali trestné oznámenie pre porušenie zákona o ochrane prírody.

9. júna 2008, t.j. o tri dni, vydalo ministerstvo životného prostredia súhlas s aplikáciou chemických látok v národnom parku. V tom čase sa už niekoľko týždňov v nízkotatranských lesoch veselo striekalo.

1. júla 2008 som o účinkoch pesticídov a celej situácii napísal blog. To sa už striekalo jeden a pol mesiaca a štartovala špička turistickej sezóny.

Tak som sa stal nepriateľom štátu. Celkom rád, pretože ak štát začína byť chorý mamonom, sebectvom a absenciou ľudskej spolupatričnosti, je to dobré postavenie.

Juraj Lukáč

Juraj Lukáč

Bloger 
  • Počet článkov:  124
  •  | 
  • Páči sa:  1x

Elektronik, ktorý sa zamiloval do divočiny a ako východoslovenský chmurnik predpovedá počasie na každý víkend Zoznam autorových rubrík:  Slovenská divočinaMôj priateľ SkúkamDrevorubači a poľovníciStromyNa hranici zdravého rozumuSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu